بیت کوین همچنان رکورد می زند!

تشدید ابهامات مربوط به آینده اقتصاد جهانی و موج سوم کرونا سبب یورش سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال شده است.

به گزارش بنکر (Banker)، در طول سه سال گذشته این اولین باری است که بهای این ارز دیجیتال ۱۵ هزار دلاری شده است. به باور کارشناسان تداوم وضعیت کرونا می تواند موجبات افزایش بیشتر بهای این ارز دیجیتال را فراهم آورد.

آمارها حاکی است افزایش تمایل معامله‌گران به خرید بیت‌کوین سبب شده است بهای این ارز دیجیتالی روز به روز افزایش یابد. در طول هفته گذشته میزان تقاضا برای خرید بیت‌کوین ۱۱.۴ درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر هر بیت‌کوین با بیش از ۷ درصد افزایش ۱۵ هزار و ۸۴ دلار و ۵۴ سنت معامله می شود که این رقم به بیشترین میزان خود از سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

گفتنی است سایر ارزهای دیجیتالی نیز با حدود یک و نیم تا ۲ درصد رشد داشته اند. به عنوان مثال در حال حاضر اتریوم با ۲ و نیم درصد رشد به ۴۱۱ دلار و ۸۹ سنت رسیده است.

در حال حاضر، کل ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۴۰۳ میلیارد دلار برآورد شده است که از این میزان بیت‌کوین ۶۳.۸ درصد از ارزش بازار را به خود اختصاص داده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد دولت‌ها تمایل دارند ارزهای دیجیتالی در آینده نظام مالی جهان، نقش آفرین باشند.

در حال حاضر شماری از نهادهای معتبر جهانی، زمینه را برای ورود ارزهای دیجیتالی در نظام مالی خود فراهم آورده اند به عنوان مثال بانک مرکزی روسیه در نظر دارد از سال آینده میلادی طرح پایلوت روبل دیجیتالی را آغاز کند. چین نیز بر این باور است که ارزهای دیجیتال تاکنون تراکنش‌های اولیه موفقیت آمیزی را تجربه کرده اند.

اتحادیه اروپا نیز می‌کوشد معاملات ارزهای دیجیتالی را قانونی کند.

جذابیت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در نیمه نخست سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع کرونا، گوی سبقت را از فلزات گرانبها چون طلا، نقره و پلاتین ربوده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار