بیت کوین و استقلال پولی در میان مردمان

میگویند که پول رایج در میان مردمان ( فیات ) نا عادلانه است. برخی عقیده دارند که ریشه عدالت نداشتن سیستم فعلی، پول است. عقیده دارند که سیستم موجود نا عادلانه است چرا که جریانات پولی نا عادلانه است.

سایت آکادمی علی ربیعی

حالا منظور چیست؟ چه کسانی این حرف را میزنند و مقصودشان از این حرف چه می‌باشد؟
بگذارید با مثالی برایتان توضیح بدهیم، دولت‌ها در سرتاسر این جهان پس از اپیدمی کرونا برای احیای وضعیت اقتصادی‌شان کار‌های عجیبی کردند. در این میان پول هایی جابه جا میشد که منشا و ریشه آنها پیدا نبود. ارقامی که برای نجات شرایط اقتصادی‌شان خرج کردند خیلی بیشتر از مالیات‌هایی بود که آنها را جمع آوری میکردند. این مسئله چه چیزی را عنوان می‌کند؟

می‌توان دو پاسخ احتمالی به این پرسش داد که این پول از طرف شخص مقرر شده‌ای نیست و یا اینکه این یک هزینه‌ی روشن نشده‌ای است که مردم بهای آن را با چیز دیگری پرداخته اند. برای آشنایی با رمز ارزها شرکت در دوره های ارز برای هر شخصی الزامی است، سایت آکادمی علی ربیعی آموزش هایی را برای مشتاقان این بازار در نظر گرفته است که با مراجعه به وبسایت می‌توانید در این دروه ها شرکت کنید. 

کارکرد پول فیات چگونه است؟

آیا می‌توانیم به کسی که نیاز به کمک دارد با چاپ پول به آنها کمک کرد بدون اینکه عواقبی برایمان داشته باشد این کار را انجام دهیم؟
اگر به همین سادگی باشد قطعا یک سوال ایجاد خواهد شد. اگر دولت قادر باشد برای تمام هزینه‌هایی که برای آن‌ها پول کم آورده است، به کارخانه‌ی تولید پول برود و اسکناس چاپ کند  و با پول‌های موجود بدهی های خود را پرداخت کند.
هزینه‌ ی چاپ پول توسط دولت یعنی قدرت خرید کم تر مردمان. چیزی که آن را تورم می‌نامند.

سایت آکادمی ارزهای دیجیتال

حال کشور قدرتمندی مانند ایالات متحده ی آمریکا که در آن رشد قیمت ها در سال چیزی حدود دو الی سه درصد است چگونه این را مدیریت میکند؟
واحد پولی دلار با دیگر واحد های پولی در جهان تفاوت های بسیار زیادی دارد. به شما خواهیم گفت.

واحد ارز پولی آمریکا یعنی دلار؛ دارای یک امتیاز و یک ویژگی خاص می‌باشد. و آن جهانی بودن این ارز است. ایالات متحده ی آمریکا با تبدیل کردن ارز خود به ارز ذخیره جهانی طی یک اتفاق و وقوع تاریخی در جنگ جهانی دوم، قادر است که کالاهایی که در سرتاسر جهان وجود دارد را با قیمت و ارزش رسمی خودش وارد کند و بحران مالی و پولی کم تر از کشور های دیگر آن ها را گرفتار می کند.
امتیازی که این دلار دارد، جهانی بودن این ارز است. اصلی ترین و مهم ترین کالایی که با دلار میتوان خرید و فروش کرد نفت است. یعنی هر کشوری که بخواهد نفت تهیه کند می بایست دلار برای خود ذخیره کند و یا وام دلاری بگیرد تا بتواند نفت را وارد کشورش کند.

تقاضا برای دلار تورم آن را خنثی میکند. یعنی میتوان گفت این روند مبادلاتی معکوس می شود.

کاری که ایالات متحده آمریکا انجام میدهد ذخیره نفت است. ایالات متحده آمریکا این کار را انجام میدهد تا به تقاضای شدید جهانی برای خریدن نفت دیگر کشور ها پاسخ دهد. به این ترتیب ارزش دیگر ارز های کشور ها نسبت به دلار کاهش پیدا خواهد کرد. یعنی میتوان گفت که تورم ارز دلار، به دیگر کشور ها کشیده خواهد شد.

ایالات متحده آمریکا کالا های زیادی تولید میکند و صادرات آن به سرتاسر جهان است.  با استفاده از ویژگی بارز و مهم دلار آمریکا، این کشور هم دلار خود را صادر کرده و هم با پولی که خودش چاپ کرده است کالاهایی در دیگر کشور هارا خریداری می کند.

فرق بیت کوین با پول فیات چگونه است؟

بیت کوین دارای دو خصوصیت منحصر به فرد است که با استفاده از این دو خصوصیت به سیستمی بسیار عادلانه پیش خواهد رفت. یک این که بیت کوین غیر قابل جعل است. یعنی جعل کردن آن ممکن نیست و با فرایندی که این تشخیص را برایمان راحت و ممکن میکند، در این مقاله صحبتی نخواهیم کرد.

برای آشنایی بهتر و کامل تر با ارز های دیجیتال شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی علی ربیعی و شرکت در دوره های آموزشی ارز های دیجیتال از مقدماتی ( به صورت رایگان ) تا پیشرفته از این بازار مالی پیچیده و پر سود اطلاعات مناسب و کافی بدست آورید و به کسب در آمد دلاری در این بازار بپردازید.

دوره های ارز دیجیتال


از دیگر ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین میتوان به این موضوع اشاره کرد که تعداد بیت کوین های موجود در دنیا از همان ابتدا مشخص بوده است و تورمی کردن آن غیر ممکن است. یعنی ذخایر بیت کوین محدود می باشد.

این دو ویژگی که برای شما عنوان کردیم اخذ کردن مالیات و پنهانی را بسیار سخت و دشوار خواهد کرد و ما را به سمت دولتی باز و کار درست هدایت خواهد کرد. با حضور بیت کوین دیگر هیچ حاکم و فرمانروایی نمی‌تواند برای تامین بودجه خود و برنامه‌هایش به چاپ کردن پول روی بیاورد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار