شماره شبا تهران شارژ

بهترین زمان انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به دو صورت فوری و غیر فوری انجام می شود.

 برای ایمپلنت دندان نیاز به جلسات متعدد است و نهایت برای یک دندان حدود 2 تا 3 ماه به طول می انجامد. برخی بیماران سعی می کنند یک بار ایمپلنت دندان را انجام دهند و سپس برای دندان های بعدی اقدام کنند. این روش توصیه نمی شود. در خصوص ارتودنسی که برای زیبایی دندان ها به کار برده می شود می توان از هر سنی اقدام نمود.

1

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان واژه ای آشنا برای بیمارانی است که برای خود دندان کاشته اند. ایمپلنت دندان یک پیچ از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک قرار می گیرد و یا به اصطلاح کاشته می شود و جایگزین دندان خواهد شد. ایمپلنت به واسطه پیچ روی استخوان کاشته می شود و می تواند به ریشه متصل شود. همچنین با قرار دادن روکش بر روی آن کاملا شبیه دندان طبیعی خواهد شد. هر چه استخوان فک متراکم تر باشد ایمپلنت موفق تر صورت می گیرد. در برخی افراد که ایمپلنت با شکست مواجه می شود بدن افراد جنس پیچ و ایمپلنت را نمی پذیرد. در این شرایط ایمپلنت دوباره انجام می شود و برای بار دوم بدن پذیرا خواهد بود.

 

زمان مناسب ایمپلنت دندان

ایمپلنت یکی از مجموعه اقداماتی است که نیاز به زمان مناسب دارد. زمان مناسب ایمپلنت از 18 سالگی است. زیرا در این زمان استخوان فک امکان رشد داشته و اگر در سنین پایین ایمپلنت انجام شود ممکن است کوتاه تر به نظر برسد. ایمپلنت دندان بعد از سن رشد انجام می شود و دیگر محدودیتی وجود نخواهد داشت. ایمپلنت دندان به سبب جایگزین کردن دندان انجام می شود و طبق گزارشات تا 97 درصد موفقیت آمیز است. ایمپلنت های دندانی مدت زمان کوتاهی نیاز دارند تا به استخوان فک جوش بخورند. این ایمپلنت ها معمولا در این مدت نباید هیچ گونه حرکتی داشته باشد. چرا که ممکن است لغزش باعث عدم جوش خوردن و جابجایی آن شود و دچار مشکلاتی شود. رنگ ایمپلنت پس از طی مدت طولانی باقی خواهد ماند.

 

هزینه ایمپلنت دندان 

هزینه ایمپلنت دندان بستگی به نوع دندان دارد. ایمپلنت های دندانی به طور کامل استخوان فک و نوع دندان معاینه و بررسی می شود. در صورتی که قابل انجام باشد به بیمار اعلام می شود. هزینه ایمپلنت گاهی به 2.000.000 تومان نیز می رسد

 

نگهداری بعد از ایمپلنت

نگهداری بعد از ایمپلنت بسیار مهم است. به گونه ای که اگر این عملیات انجام نشود ایمپلنت دچار اشکال می شود و باید دوباره انجام شود. کشیدن سیگار، استفاده مشروبات الکلی باعث می شود که بهداشت دهان به خطر بیفتد. لذا برای رعایت بهداشت از کشیدن دخانیات دوری کنید، مسواک مرتب استفاده شود. نگهداری ایمپلنت تا چند ماه اول بسیار مهم است. چون ایمپلنت هنوز جوش نخورده است، بهتر است از انجام کارهایی که باعث ایجاد ضربه و تحرک می شود اعم از انجام ورزش های سنگین، سهل انگاری در جویدن غذا و غیره خودداری شود. ایمپلنت درد ندارد

 

اصلاح طرح لبخند

لبخند یک حرکت بسیار زیبا است که ارزش اجتماعی زیادی دارد. داشتن لبخندی زیبا باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شخص می شود. حالت دندان ها و طرح لبخند تاثیر به سزایی در زیبایی صورت دارد. اصلاح طرح لبخند مادام العمر نخواهد بود و گاهی نیاز است که مجددا تمدید شود. لذا اگر از آسیب ها پیشگیری شود مقرون به صرفه تر خواهد بود. افرادی که سعی در اصلاح طرح لبخند دارند می توانند در مورد مجرب ترین کلینیک و با تجربه ترین پزشک تحقیق کنند. اگر پزشک بتواند کار خود را به صورت حرفه ای و درست انجام دهد، تا سالیان دراز مشکلی نخواهد داشت.

2

بلیچینگ، سفید کردن دندان ها

بلیچینگ در واقع به معنای سفید کردن دندان ها است. این سفید کردن دندان ها معمولا به دو علت به وجود می آید: خوردن مواد غذایی مانند قهوه و کاکائو و چای و یا بالا رفتن سن و از دست رفتن مینای دندان و نمایان شدن دنتین می باشد. سفید کردن دندان ها با استفاده از روش های درمان خانگی قابل درمان است. سفید کردن دندان ها هم نیاز به مشاوره دارد. چرا که مشخص می شود چند جلسه برای مراجعه نیاز است.

 

اصلاح طرح لبخند توسط لثه

اصلاح طرح لبخند توسط لیفت لثه نیز انجام می شود. لیفت لثه به معنای پوشاندن دندان ها است. با کمک روش هایی خاص دندان ها را بیشتر نمایان می کنند تا قد آنها در حین لبخند بلندتر دیده شود و زیباتر به نظر برسد. باندینگ یا ونیر کامپوزیت هم از جمله روش هایی برای زیباسازی طرح لبخند است. در این روش لبه هایی که شکسته شده اند یا دندان هایی که فاصله دارند اصلاح می شود. این روش در یک جلسه به پایان می رسد و پزشک سعی دارد مواد همرنگ دندان را روی دندان قرار دهد. این روش عمر طولانی دارد. اما ممکن است دچار شکستگی یا لکه شود. یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده از روش لمینت است. در لمینت یک روکش نازک از جنس سرامیک روی دندان ها قرار می گیرد. این روش برای دندان هایی که از هم فاصله دارند یا شکل نامتقارن داشته و یا لکه دار هستند بسیار کاربردی است. بریج دندان نیز یکی دیگر از روش های اصلاح دندان است. این روش مناسب افرادی است که می خواهند به جای ایمپلنت از بریج برای پر کردن جای خالی دندان های خود استفاده کنند. درروشبریجدندانیکهدروسطنیازبهپرکردنداردمناسباست

 

ارتودنسی و زیبایی 

ارتودنسی در تمامی سنین انجام می شود. ارتودنسی روشی بسیار مناسب و خوب برای صاف و یک راستا نمودن دندان ها است. ارتودنسی انواع مختلفی از جمله ارتودنسی ثابت، نامرئی و متحرک و غیره دارد. رایج ترین روش ارتودنسی ثابت است. در این روش محبوب براکت هایی روی دندان ها چسبانده می شود که از داخل آنها سیم هایی عبور داده می شود و باعث منظمویکپارچهشدندندانهامیشود.

ارتودنسی معمولا مدت زمان دو سال نیاز دارد تا به خوبی ثابت و منظم شود. هزینه ارتودنسی با توجه به میزان جلسات مورد نیاز متفاوت است. پس از اینکه ارتودنسی انجام شد و مدت زمان خاص سپری شد به راحتی برداشته می شود و دندان ها به شکل زیبایی منظم شده و در کنار هم قرار گرفته اند. این کار سبب زیبایی صورت و طرح لبخند می شود.

با کمک پزشک می توانید تصمیم بگیرید مناسب ترین روش برای اصلاح طرح لبخند شما کدام است و چه میزان هزینه نیاز دارد و چقدر طول می کشد تا نتیجه مطلوب کسب شود. ارتودنسی درد ندارد. ارتودنسی های ثابت معمولا توصیه می شود. اما برای افرادی که دارای شرایط خاصی هستند این روش پیشنهاد نمی شود.

3

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند دارای مزایای زیادی است، از جمله آنها می توان موارد زیر را نام برد:

  • افزایش اعتماد به نفس
  • داشتن روابط عمومی بهتر
  • بازگشت زیبایی و جوانی 
  • مدت زمان کم
  • هزینه مناسب
  • درمان مشکلات ناشی از عدم رعایت بهداشت 
  • افزایش مراقبت های بهداشتی دندان
  • استفاده از روش مناسب برای بقای جوانی

 

برگرفته از وب سایت اینترنتی کلینیک دندانپزشکی سیمادنت به آدرس اینترنتی https://simadentclinic.com/

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار