شماره شبا تهران شارژ

بهای طلا صعودی شد

انس طلا در روز های پایانی هفته گذشته شاهد سقوط شدیدی بود که در نتیجه آن در پایین ترین سطح در هشت ماه گذشته قرار گرفت. اما از صبح امروز توانست حرکت نزولی خود را معکوس کرده و قیمت آن افزایش پیدا کند.

به گزارش بنکر (Bankerهمراه با باز شدن بازار های جهانی از صبح امروز قیمت هر انس طلای جهانی ابتدا بیش از بیست دلار صعود کرده و سپس تا این لحظه 10 دلار از رشد خود را از دست داد.

هم اکنون هر انس طلای جهانی 1746 دلار قیمت دارد که نسبت به روز گذشته 10 دلار افزایش قیمت را نشان می دهد. همراه با افزایش قیمت انس طلا و دلار، سکه و طلای ایران نیز روندی صعودی را تجربه کردند.

قیمت سکه در روز گذشته تا نزدیکی یازده میلیون تومان کاهش یافت اما پس از افزایش قیمت دلار در شب گذشته و افزایش انس طلا بار دیگر شاهد یک حرکت صعودی بود و قیمت آن به 11250 رسید.

مهم ترین عامل افزایش قیمت انس طلا را می توان امید ها نسبت به تصویب محرک مالی جدید ایالات متحده می باشد اما به دلیل ابهامات زیاد درباره آن و قدرت زیاد شاخص دلار طلا توان رشد چندانی ندارد.

عامل اصلی کاهش قیمت انس طلا و سقوط آن به کانال 1700 دلار را می توان افزایش بازده خزانه داری ایالات متحده تا بیش از 1.5 درصد دانست. کارشناسان معتقدند که اگر شاخص خزانه داری به 2 درصد برسد قیمت طلا پتانسیل سقوط تا 1660 دلار را نیز دارا می باشد.

اگر انس طلا وارد کانال 1600 دلار شود سکه و طلای ایران نیز برای بار دیگر یک کاهش تدریجی را شروع خواهند کرد. هرچند دلار پرنوسان این روز ها می تواند باعث کند شدن حرکت نزولی سکه شود.

در روز های اخر ما شاهد بودیم که دلار توانست تاثیرات انس را تا حد زیادی خنثی کرده و قیمت سکه را همراه با نوسانات خود تغییر دهد. در صورتی که خبر غیر منتظره ای درباره برجام منتشر نشود پیش بینی می شود که قیمت دلار در حدود 24 تا 27 هزار تومان به نوسان ادامه دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار