شماره شبا تهران شارژ

بهای طلا به ۲ هزار دلار می‌رسد؟

تحلیل‌گران بانک بریتانیایی استاندارد چارترد که مستقر در لندن است، اعلام کرده‌اند که به‌رغم موانعی که بر سر راه طلا وجود دارد، اما این فلز ارزشمند در ماه‌های آینده پتانسیل فتح قله ۲ هزار دلاری را دارد.

به گزارش بنکر (Bankerطلا در ماه نوامبر با حجم فروش بسیار گسترده‌ای مواجه شد و قیمت این فلز ارزشمند در این ماه به زیر مرز ۱۸۰۰ دلاری نیز رسید. همچنین صندوق‌های قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا، شاهد بزرگ‌ترین حجم خروج سرمایه از نوامبر ۲۰۱۶ بودند. برآوردها حاکی از خروج خالص ۱۱۲ تن طلا از این صندوق‌ها است. همچنین اگر جریان خروجی طلا از این صندوق‌ها با سرعت کنونی ادامه پیدا کند، ماه دسامبر تبدیل به دومین ماه با بیشترین خروجی پس از آوریل ۲۰۱۳ خواهد شد.

سوکی کوپر تحلیل‌گر فلزات گرانبها در این بانک بریتانیایی اما در ادامه یادداشت خود افزود که به‌رغم موانع موجود، طلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ مجددا می‌تواند وارد هزاره سوم قیمتی خود شود. کوپر بر این باور است که تمام عوامل کلان حمایت‌کننده ارزش طلا همچنان بر سر جای خود باقی هستند؛ عواملی از جمله دلار تضعیف شده و همچنین سیاست‌های انبساطی در سراسر جهان. کوپر در این یادداشت در این مورد یادآور شد که دلاری که بسیار تضعیف شده است، نرخ‌های بهره حقیقی منفی، نگرانی‌ها پیرامون افزایش نرخ تورم و انتظارات در مورد اقدامات حمایتی بیشتر برای حفاظت از اقتصاد در برابر پاندمی کرونا و همچنین سیاست‌های انبساطی بانک‌های مرکزی جهت حرکت قیمتی طلا را صعودی نشان می‌دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار