بلاتکلیفی ۲.۶ میلیارد دلار ارز دولتی

رئیس کمیته محاسبات عمومی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به بررسی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ در این کمیته گفت که طبق گزارش بانک مرکزی ۲.۶ میلیارد دلار ارز اختصاص یافته بابت خرید کالا تاکنون تعیین تکلیف نهایی نشده است.

به گزارش بنکر (Banker)، محمد حسینی با اشاره به جمع بندی گزارش تفریغ بودجه ۹۷ در کمیته محاسبات عمومی کمیسیون برنامه و بودجه به ایسنا گفت: گزارش کمیته فردا یکشنبه در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه قرائت خواهد شد و پس از بررسی نقطه نظرات همکاران کمیسیون تلاش خواهیم کرد که این گزارش را برای قرائت به جلسه روز سه شنبه صحن علنی ارائه کنیم.

وی افزود: ما اعداد و ارقامی را از بانک مرکزی گرفتیم و آنها را با گزارش دیوان محاسبات تطبیق دادیم که براین اساس اعداد بانک مرکزی و دیوان محاسبات در مورد کل ارز پرداختی در سال ۹۷ با یکدیگر تفاوتی ندارد این رقم ۳۱.۹ میلیارد دلار بوده که ۲۹.۸ میلیارد دلار آن ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است. همچنین اعداد مربوط به ارز اختصاص داده شده به خرید کالا و خدمات در گزارش بانک مرکزی و دیوان محاسبات یکسان است  فقط تفاوت در این است که میزان ارز اختصاص داده شده به خدمات در گزارش دیوان ۱.۶ میلیارد دلار و در گزارش بانک مرکزی ۲.۹ میلیارد دلار است و در این زمینه ۱.۵ میلیارد دلار اختلاف وجود داشت.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از بانک مرکزی صورت ریز این گزارش را گرفتیم و به دیوان محاسبات ارجاع کردیم تا بررسی شود در کجا تفاوت وجود داشته است. همچنین اعداد و ارقام مربوط به کل کالای وارد شده از طریق گمرک در گزارش دیوان محاسبات و بانک مرکزی تفاوتی ندارد و میزان کالای وارد شده و ارز اختصاص داده شده در تاریخ گزارش دیوان صحیح است اما عدد بانک مرکزی در همین زمینه ۲.۶ میلیارد دلار است که با توجه به ۱.۵ میلیارد دلار تفاوت در ارقام مربوط به ارز اختصاص یافته شده به خدمات این رقم همان ۴.۱ میلیارد دلاری می‌شود که در گزارش تفریغ بودجه به آن اشاره شده بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار