شماره شبا تهران شارژ

برندگان بزرگ بازار ارز

برنده بزرگ معاملات ارزی در دو ماه گذشته، بازیگران کوتاه‌مدت بوده‌اند؛ بازیگران کوتاه‌مدت کسانی هستند که به‌دنبال سود و ضررهای سنگین نیستند و با یک حد سود و ضرر جزئی اقدام به خرید و فروش می‌کنند.

به گزارش بنکر (Bankerبسیاری از بازیگران کوتاه‌مدت، زمانی که قیمت دلار از مرز مقاومتی ۲۶ هزار تومانی عبور کرد، بخشی از خریدهای قبلی خود را به فروش رساندند. در کنار این در ماه‌های قبل، آنها حتی حاضر بودند با ضرر اندکی از بازار خارج شوند.

در مقابل، ریسک‌کنندگان بزرگ، در دو ماه اخیر ضررهای سنگینی را از سرمایه‌گذاری در بازار ارز متحمل شدند.
همین هفته قبل، پس از شکسته شدن خط ۲۶ هزار تومانی،‌عده زیادی از معامله‌گران تصور کردند که قیمت دلار وارد یک سیر صعودی شده است، در نتیجه در موقعیت خرید قرار گرفتند، به امید آنکه بازار بار دیگر به سوی سقف‌های پیشین حرکت کند و سود زیادی را در اختیار این دسته از معامله‌گران قرار دهد؛ با این حال، بازار در هفته جاری توان افزایشی خاصی را از خود نشان نداد و قیمت دلار به کانال ۲۵ هزار تومانی بازگشت. روز یکشنبه اسکناس آمریکایی ۱۲۰ تومان افت قیمت را به ثبت رساند و ساعت ۳ بعدازظهر روی عدد ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت. افت قیمت دلار موجب شد که سکه بازان هم تا حد زیادی رفتار احتیاطی را در پیش بگیرند و تمایل خاصی به خرید از خود نشان ندهند.

سکه امامی ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان معامله می‌شد که ۲۲۰ هزار تومان کمتر از روز شنبه بود. ریزش سکه به کانال پایین تر در حالی رخ داد که در مقاطعی از هفته قبل، سکه در آستانه مرز ۱۳ میلیون تومانی مورد معامله قرار می‌گرفت. با وجود اینکه سکه دیروز در معاملات عمده زیر مرز ۱۲ میلیونی نوسان می‌کرد، فروشندگان در حجم خرد به ندرت حاضر بودند که زیر خط ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اقدام به فروش ‌کنند. به‌نظر می‌رسد همچنان برخی از سکه‌بازان امیدوارند که فلز گرانبهای داخلی بار دیگر به جاده افزایشی بازگردد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار