برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، چقدر پول لازم است؟

فرقی نمی‌کند کودکی‌تان را با داستان‌های کبری و ریزعلی گذرانده باشید یا با سفرهای خانواده هاشمی؛ متولد دهه چهل باشید یا هشتاد، حتما شما هم داستان افرادی را شنیده‌اید که زندگی‌شان را در یک نقطه بغل کردند و به سمت سرزمین‌های ناشناخته راه افتادند.

شاید شما هم جزء افرادی باشید که خودتان را جای مسافر قصه تصور ‌‌کرده اید، پس باید بدانید که به دل جاده زدن دیگر مثل دوران گذشته حرکتی کورکورانه نیست. اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از جاده‌هایی است که به لطف کارشناسان این حوزه، مسیر حرکت آن روشن است.

کافی است گوشی را دست بگیرید و عبارت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را جستجو کنید تا دریایی از اطلاعات مقابل‌تان قرار بگیرد، اما گوگل به تنهایی کافی نیست. مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری، به راهنمایی افراد متخصص نیاز دارد.به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما از فردی که تجربه این کار را داشته، یا یک گروه‌ تجاری-مهاجرتی که به اطلاعات موثق و تجربه‌های موفق دسترسی دارند، کمک بگیرید.با مشورت گرفتن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا،در واقع در زمان و سرمایه‌ خود صرفه‌جویی می‌کنید.

 

دولت فدرال کانادا و سیاست‌هایش

کشور کانادا با سیاست‌های صلح‌طلبانه و جمعیتی که اکثرا مهاجر هستند یا اصالتی غیرکانادایی دارند، یکی از مقاصد اصلی و مطلوب برای سرمایه‌گذاری است. دولت فدرالیبه این معنی است که هر ایالت قوانین و روال اداری خاص خود را دارد. پس قبل از انتخاب مقصد،حتما شرایط ایالت‌های مختلف را مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

کانادا توسط مهاجران بنا شده و سرزمین رویایی خیلی‌ از مهاجران است،اما به تازگی برای پذیرش ساکنان جدید خود سخت‌گیری می‌کند.با این حال کیفیتی از زندگی در انتهای هفت خوان آناست که اکثر افراد زحمت طی کردن مسیر را به جان می‌خرند. در صورتی که به وسیله سرمایه‌گذاری در کانادا ویزا دریافت کنید، از مزیت‌های دیگری هم برخوردار می‌شوید:

 • تجربه زندگی در بالاترین سطح آن
 • ارائه خدمات آموزشی و پرورشی با قیمت مناسب و با کیفیت
 • مکانی عالی برای انجام تجارت، با دسترسی به کل بازار آمریکای شمالی
 • امکان درخواست شهروندی پس از سه سال اقامت از دوره پنج ساله
 • اگر بتوانید این ویزا را دریافت کنید، می‌توانید همسر و فرزندان خود را(به شرطی که بالای ۲۱ سال نباشند) همراه خودبه کانادا ببرید. این قانون در استان مانیتوبا، شامل خواهر و برادرها هم می‌شود.

 

شرط‌ های کانادا برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی

یکی از سایت‌های کانادایی، متقاضیان سرمایه‌گذاری در کانادا را اینطور تشویق می‌کند: « کانادا موقعیت‌های فوق العاده‌ای را در اختیارافرادی که قصد دارند در آنجا تجارت کنند می‌‌گذارد. هر ساله، هزاران تاجر جاه‌طلب از امکانات ما لذت می‌برند و مطمئناً دلیلی وجود ندارد که شما در میان آنها نباشید». هدف از طرح مهاجرت تجاری کانادا،ایجاد کار و افزایش سرمایه به وسیله افرادی است که قادرند با خود سرمایه‌های بزرگ به کانادا بیاورند.فقط در سال 2021، بیش از 91 هزار نفر برای ویزای تجاری کانادا درخواست داده‌اند. همانطور که آن وب‌سایت معروف گفت، دلیلی ندارد که شما یکی از آن افراد نباشید!

درواقع برنامه های مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری با این هدف ایجاد شد تا تاجران ثروتمند و سرمایه آنها را به کانادا جذب کند. سرمایه‌گذاران و خانواده‌شان با برآورده کردن پنج معیار زیر،می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند:

 • وجود تجربه تجاری مرتبط بر طبق مقررات ایالتی. در واقع باید سابقه مدیریت یا اداره کسب و کاری واجد شرایط را برای حداقل دو سال (از پنج سال)قبل از درخواست خود داشته باشید.
 • حداقل دارایی از نظر قانونی دو میلیون دلار (منظور جمع دارایی شما و همسرتان است)
 • تکمیل ارزیابی‌های پزشکی و امنیتی تمام خانواده برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری.
 • سرمایه‌گذاری یک میلیون و دویست هزار دلار به مدت پنج سال با سود صفر درصد (0%) در یکی از دو برنامه سرمایه‌گذاری مهاجرت که موجود است. دولت این سرمایه‌گذاری را تضمین کرده و در پایان دوره به طور کامل به شما پرداخت می‌کند.
 • ارزیابی از نظر سن، زبان، تحصیلات، تجربه و زمانی که در کبک گذرانده‌اید.

روال معمول بعد از در نظر گرفتن برنامه‌های دولتی، ارسال درخواست خود به اداره مربوطه است. در این مرحله برای شما یک شماره پرونده صادر می‌شودکه با آن می‌توانید وضعیت درخواست اخذ ویزای سرمایه‌گذاریکانادا را بررسی کنید. بعد از تایید این مرحله، اگر ساکن کشوری هستید که برای سفر به کانادابه ویزا نیاز ندارد، کافی است پاسپورت خود را به کنسولگری محلی کانادا بفرستیدتا ویزای اقامت دائم برایتان صادر شود. در صورتی که ساکن سایر کشورها هستید، باید مسیر معمولدرخواست ویزا را طی کنید.

پاسخ به چند سوال متداول

 

1. ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست؟

یعنی دریافت مجوز آغازیک تجارت، راه‌اندازی یا وارد کردن حق امتیاز یا باز کردن شعبه‌ای تجاری در کانادا که برای شما اقامت دائم را به دنبال خواهد داشت. دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد: سرمایه‌گذاری در دولت یا سرمایه‌گذاری در یک تجارت.

2. زمان درخواست ویزای سرمایه‌گذاری به چه مقدار پول نیاز دارم؟

برای سرمایه‌گذاری در دولت، باید 150.000 تا 800.000 دلار کانادا را به دولت ارائه دهید و پس از مدتی دولت اقامت دائم را به شما ارائه می‌دهد.

اگر جزو افرادی هستید که به خاطر وضعیت اقتصادی خیلی خوب به فکر گرفتن این ویزا افتاده‌اید به شما تبریک می‌گویم. اما اگر این طور نیست، نگران نباشید. در بسیاری از این روش‌ها نیازی به داشتن سرمایه هنگفت ندارید. ( البته این به معنای داشتن جیب خالی هم نیست! )

به هر حالبرای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری با هدف تجارتی، باید مدرکی مبنی بر داشتن 350,000 تا 800,000 دلار کانادا راارائه دهید.شما همچنین باید ارزش دارایی خالص خود را ثابت کنید که این مبلغ بسته به استان درخواستی می‌توانداز 350,000 تا 1,600,000 دلار کانادا متغیر باشد.

3. آیا برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری باید در محدوده سنی خاصی باشم؟

خیر محدودیتی در این مورد تعریف نشده است.

4. آیا اخذ ویزای سرمایه‌گذاری به تجربه کاری نیاز دارد؟

بله! شما باید یکی از تجربه‌های زیر را داشته باشید:

 1. مالکیت فعال یک کسب و کار ارائه‌دهنده کالا یا خدمات.
 2. تجربه تصمیم‌گیری‌ اجرایی در زمانی که مسئولیت مدیریت یک شرکت برعهده شماست، حداقل در دو مورد از موارد تجاری زیر: فروش، بازاریابی، مالی، خرید، پرسنل، توزیع، حسابداری، تحقیق و توسعه، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت پروژه، کنترل کیفیت.

5. چه زمانی می‌توانم ویزای سرمایه‌گذاری را دریافت کنم؟

مجوز کار ممکن است در عرض 10 روز یا کمتر به شما پیشنهاد شود، اما اعطای ویزای سرمایه‌گذاری ممکن است 1 تا 2 سال زمان ببرد.

6. آیا برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری مدرک زبان ضروری است؟

حداقل‌ نمره و مدرک زبان (شامل انگلیسی و فرانسه) در ایالت‌های مختلف، متفاوت است.

 

آخرین خبر از ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

در 31 مارس 2021، دولت برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری کبک را تعلیق کرد. این برنامه قبل از 1 آوریل 2023 در دسترس نخواهد بود، اما احتمال به جریان افتادن مجدد برنامه یا تاسیس برنامه‌ای جدید دور از ذهن نیست. اگر عزمتان را برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا جزم کرده‌اید، حتما با متخصصان این حوزه مشورت کنید تا در روز موعود، واجد شرایط لازم باشید. یادتان باشد که جاده‌ زندگی به دست آگاهی و دانش روشن می‌شود!


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار