شماره شبا تهران شارژ

بخشودگی جرائم بیمه ثالث از اول بهمن‌

رییس کل بیمه مرکزی در نشست خبری خود از طرح بخشودگی جرائم بیمه ثالث از اول بهمن‌ماه نیز خبر داد و گفت: بخشنامه مربوطه در این باره صادر و ابلاغ شده است.
98/10/23 دوشنبه 11:37
کد خبر: 262674

به گزارش بنکر (Banker)، سلیمانی با ارائه‌ توضیحاتی اظهار کرد: با توجه به این‌که ممکن است اقشار آسیب‌پذیر به دلیل مشکلاتی در پرداخت‌های بیمه با موانعی مواجه باشند از این‌رو تصمیم گرفتیم تا طرح بخشودگی را به مناسبت دهه فجر اجرایی کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: در حال حاضر ۲۲ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که ۲۰ میلیون آنها بیمه و ۱۰ درصد باقی‌مانده دیگر آنها بیمه نیستند. از این‌رو از اول بهمن‌ماه سه ماه فرصت دارند با مراجعه و پیگیری موضوع بیمه ثالث را دریافت کند در عین حال که جرائم مربوطه نیز بخشیده خواهد شد.

وی در رابطه با موتورسیکلت‌ها نیز بیان کرد: اکنون حدود ۹ میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند اما بیمه ثالث ندارند که برای آنها نیز این فرصت سه ماهه در نظر گرفته شده که از اول بهمن‌ماه برای دریافت بیمه ثالث مراجعه کنند.

سلیمانی در رابطه با بخشودگی جرائم بیمه ثالث به مشمولیت ماشین‌آلات کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که این ماشین‌آلات حادثه‌افرین هستند با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی انجام شده صاحبان این دستگاه‌ها نیز از ابتدای بهمن‌ماه به مدت سه ماه می‌توانند برای بیمه ثالث مراجعه کرده و اگر تاکنون بیمه نبودند نیز مشمول جریمه نخواهند شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار