شماره شبا تهران شارژ

بانک دی 5771 ریال زیان محقق کرد

بانک دی در 9 ماه به ازای هر سهم 5771 ریال زیان محقق کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته 3 درصد کاهش زیان داشته است.

به گزارش بنکر (Banker)، بانک دی که با سرمایه 640 میلیارد تومانی در بازار دوم فرابورس حاضر است با انتشار صورت های مالی حسابرسی نشده 9 ماهه سال جاری از برنامه فروش اموال مازاد جهت کاهش زیان و افزایش سرمایه خبر داد.

بر این اساس، "ودی" در 9 ماه به ازای هر سهم 5771 ریال زیان محقق کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته 3 درصد کاهش زیان داشته است. این بانک در عملکرد 9 ماهه 3.69 هزار میلیارد تومان زیان خالص محقق کرده که سرعت زیان دهی نسبه به دوره 6 ماهه کم شده است.

همچنین "ودی" در گزارش تفسیری مدیریت درخصوص برنامه های با اهمیت در سال جاری اعلام کرد: با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده برای اکثر بانک‌ها، بانک دی در زمره شرکت های مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت قرار دارد. از این رو، هیات مدیره بانک در نظر دارد از طریق فروش دارایی های مازاد و کسب سود در مرحله اول، زیان انباشته بانک را کاهش داده در مرحله دوم در صورت فراهم بودن شرایط مناسب و اخذ مجوزهای قانونی لازم، اقدام به انجام افزایش سرمایه کند.

بناراین گزارش، اواخر آبان ماه یک مقام آگاه با اشاره به برگزاری مجمع سالانه سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان که با حواشی زیاد مربوط به خروج بانک دی از ترکیب هیات رئیسه ، اعتراضات برخی سهامداران ، تقسیم سود 17 تومانی و... همراه شد به بورس پرس گفته بود درحالی فرایند بررسی چند جانبه به نتیجه انتخاب هیات مدیره "کرمان" ادامه دارد که افزایش سرمایه بانک دی از محل تجدید ارزیابی سرمایه گذاری ها منتفی شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار