aron

بازی دلار و طلا در سال 2020

قیمت طلا در سال 2019 میلادی با رشد 15 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد در 9 سال اخیر به شمار می رود.
٢٧ آذر, ١٣٩٨ چهارشنبه ١٢:٣۴
کد خبر: ٢۶٢١۴٨

2020

به گزارش بنکر (Banker نگرانی ها درباره رشد اقتصادی جهان، تنش های سیاسی و نگرانی ها درباره جنگ تجاری و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در سال 2019 داشته است.

با تشدید نگرانی های سیاسی و تجاری، قیمت هر اونس طلا در ماه سپتامبر به 1554 دلار رسید ولی با کاهش این نگرانی ها قیمت طلا اکنون به زیر 1500 دلار رسیده است.

تحلیلگران بر این باورند که چشم انداز قیمت طلا در سال 2020 نیز درخشان و روشن خواهد بود. نوسانات ارزش  دلار آمریکا، مسیر نرخ بهره و شرایط سیاسی جهان می تواند از قیمت طلا حمایت کند.

کاترین دویل متخصص سرمایه گذاری موسسه BNY Mellon Real Return در این باره گفت: عوامل مختلفی بر قیمت طلا موثر خواهد بود، از جمله نرخ بهره واقعی، نگرانی نسبت به رکود اقتصادی و سیاست های پولی و مالی.

وی افزود: گرچه بازارهای جهانی اکنون تحت تاثیر سیاست های انبساطی پولی بانکهای مرکزی قرار گرفته است ولی باید تا ماه های نخست 2020 منتظر ماند و سیاست های پولی بانکهای مرکزی بزرگ جهان را ارزیابی کرد آن هم در شرایطی که انتخابات آمریکا در پیش است.

کریس فورگان رئیس موسسه سرمایه گذاری Fidelity Multi Asset Open Range نیز بر این باور است که قیمت طلا طی سال آینده تحت تاثیر ارزش دلار آمریکا، تحولات سیاسی و نرخ بهره واقعی قرار خواهد داشت.

لوکمن اوتونگا تحلیلگر ارشد Forex Time نیز گفت: قیمت طلا این پتانسیل را دارد که در سال 2020 به بیش از 1550 دلار برسد، البته اگر ریسک های سیستمی همچنان در بازار وجود داشته باشد. از سوی دیگر بهبود روابط آمریکا و چین و کاهش تنش های سیاسی می تواند قیمت طلا را تا 1300 دلار کاهش دهد.

به نوشته سایت tala شریدان آدمانس تحلیلگر موسسه The Share Centre نیز تاکید کرد: قیمت طلا تا 12 ماه آینده به 1550 دلار خواهد رسید و حتی می تواند سطح مقاومتی 1600 دلاری را نیز لمس کند.

کارستن منکه تحلیلگر موسسه تحقیقاتی Julius Baer International گفت: قیمت طلا تا پایان سال آینده به 1575 دلار خواهد رسید. این رقم در سال 2021 نیز به 1600 دلار افزایش خواهد یافت. البته این در صورتی است که اقتصاد آمریکا با رکورد روبرو شود.

موسسه سرمایه گذاری ING نیز پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال 2020 به طور میانگین به 1480 دلار خواهد رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار