بازدهی دلار و سکه منفی شد

با افت سنگین سکه و دلار در روز انتهایی هفته، بازدهی هفتگی آنها منفی شد.

به گزارش بنکر (Bankerسکه روز پنج‌شنبه به تنهایی ۲ کانال مهم قیمتی ۱۴ و ۱۳ میلیون تومانی را از دست داد؛ این موضوع موجب شد که فلز گرانبهای داخلی طی یک هفته گذشته بیش از ۴ درصد از ارزش خود را از دست بدهد. سکه دو هفته پیش افت سنگین بالای ۱۰ درصد را به ثبت رسانده بود.

فلز گرانبهای داخلی در حال حاضر به کانال‌های ۱۱ و ۱۰ میلیون تومانی دل بسته است و افزایش اونس طلا در بازارهای جهانی هم موجب شده است که تا حدی معامله‌گران این بازار احساس کنند می‌توانند در برابر افت قیمت‌ها بیشتر از بازیگران ارزی ایستادگی کنند.  اسکناس آمریکایی هم در انتهای هفته گذشته ۳ کانال قیمتی پایین رفت تا میزان بازدهی هفتگی آن به بیش از منفی ۴ درصد برسد.

دلار دو هفته پیش نیز حدود ۶ درصد از ارزش خود را از دست داده بود. افت قیمت‌های اخیر دلار موجب شده است که برخی معامله‌گران عنوان کنند که این ارز برد بایدن را پیشخور کرده است. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، شاخص ارزی، ظرفیت نزول بیشتری را دارد. برای بسیاری از معامله‌گران، بازار ارز در شرایط پیچیده‌ای قرار گرفته است که ترجیح می‌دهند تا مشخص شدن جهت کلی قیمت‌ها و بازگشت ثبات به بازار، دست به معامله خاصی نزنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار