شماره شبا تهران شارژ

بازار های پرسود برای سرمایه گذاری کدام اند؟

علی‌رغم این که در هفته گذشته همه بازارها افت کردند اما عملکرد بازارها در این هفته نشان می‌دهد که طلا، سکه و دلار به روند صعودی خود بازگشته‌اند، ولی شاخص کل بورس همچنان نزولی است.

به گزارش بنکر (Bankerدر هفته منتهی به روز پایانی مرداد ماه، طلا و دلار به ترتیب با بازدهی ۲.۳ و دو درصدی بیشترین بازدهی هفتگی را نسبت به دیگر بازارها داشتند.
طلا

براساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در این هفته ۲۴ هزار تومان رشد کرد، معامله‌گران بازار فلزات زردرنگ در این هفته طلا را ۲.۳ درصد گران‌تر از هفته گذشته خریدوفروش کردند.

قیمت طلا در هفته گذشته یک میلیون و ۲۸ هزار تومان بود، اما آخرین نرخ معامله ثبت شده دیروز یک میلیون و ۵۲ هزار تومان را به‌ازای هر گرم نشان می‌دهد.
دلار

دلار در این هفته ۴۵۰ تومان گران شد که رشد دو درصدی را برای فعالان این بازار به همراه داشته است.

صرافی ملی قیمت دلار را دیروز ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد، قیمت این شاخص بازار ارز در پایان هفته گذشته روی مرز ۲۲ هزار تومان بود.
سکه

سکه سومین بازار مثبت هفته شد.

سکه با افزایش قیمت ۷۰ هزار تومانی(۰.۶ درصدی) در حال نزدیک شدن به مرز ۱۱ میلیون تومانی است.

سکه در در پایان هفته منتهی به ۲۴ مرداد ماه روی نرخ ۱۰ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان بسته شد، اما با رشد ۰.۶ درصدی در این هفته روز گذشته به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید.
بورس

در آخرین هفته معاملاتی مردادماه، شاخص کل بورس تهران با افتی ۱۱ درصدی نسبت به هفته گذشته به سطح یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحدی سقوط کرد.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار شاخص کل بورس در هفته گذشته ۲.۹ درصد افت کرد، اما در این هفته با سرعت بیشتری پایین آمد و افت ۱۱ درصدی را به ثبت رساند.

شاخص کل در هفته منتهی به ۲۴ مرداد ماه روی سطح یک میلیون و ۹۷۵ هزار واحدی قرار داشت که در هفته پایانی مرداد ماه ۲۱۸ هزار واحد افت کرد و روی سطح یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحدی قرار گرفت.

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با بیش از ۱۲ درصد کاهش به ۱۶ میلیون و ۸۲۲ هزار تومان رسید.

همچنین ارزش هر واحد دارا یکم با بیش از هشت درصد کاهش نسبت به هفته گذشته به ۱۸ هزار و ۳۱۴ تومان رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار