بازار طلا از نظر قیمت بر لبه تیغ قرار دارد

Christopher Vecchio استراتژیست ارشد موسسه سرمایه گذاری IG Group تاکید کرد: با توجه به نوسانات قیمت طلا در روزهای اخیر باید گفت بازار طلا بر لبه تیغ حساسی قرار گرفته و سرمایه گذاران باید مراقب باشند.

به گزارش بنکر (Banker)، وی افزود: بازار طلا نیاز به یک کاتالیزور جدید فراتر از نااطمینانی های سیاسی فعلی دارد تا به رکوردهای 2011 برگردد.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من قیمت طلا از نظر تکنیکال اکنون در یک مرحله حساس قرار دارد و می تواند بین یک حرکت اصلاحی و یک بازگشت قیمتی نوسان داشته باشد. از منظر دیگری نیز می توان گفت بازار طلا اکنون نیاز به ثبات دارد و تثبیت قیمت در محدوده فعلی می تواند سرآغاز یک حرکت صعودی مجدد باشد.

وی اظهار داشت: اگر طلا می خواهد مسیر صعودی قیمت را ادامه دهد و به رکوردهای 2011 میلادی دست یابد، نیاز به چیزی فراتر از نااطمینانی های سیاسی دارد.  به نظر من عامل مهمی که می تواند حرکت صعودی جدید طلا را تسریع کند، بازار اوراق قرضه آمریکا و بهره این اوراق است.

به نوشته سایت tala، طی 6 ماه گذشته افت نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا به زیر 2 درصد تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا به زیر 1.61 درصد رسیده که پایین ترین رقم از اواسط اکتبر است.

وی تصریح کرد : با توجه به افزایش تورم و تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای ادامه اجرای سیاست های محرک پولی، قیمت طلا همچنان صعودی خواهد بود.

فدرال ررزو آمریکا در نخستین نشست خود در سال 2020 تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار