شماره شبا تهران شارژ

بازارها صعودی شدند

حرکات افزایشی قدرتمند طلای جهانی به همراه افزایش قیمت دلار در بازار باعث شد تا قیمت سکه و طلا نیز افزایش پیداکرده و به سمت سطوح بالای گذشته خود حرکت کنند.

به گزارش بنکر (Bankerدور دوم نشست برجام 2 جمعه بیستم فروردین 1400 در وین اتریش برگزار می شود. اونس تحت تاثیر افت شاخص دلار وارد کانال 1745 دلار گردید و برای افزایشی شدن باید در سطح 1750 دلار تثبیت گردد.

سکه در روز گذشته با توجه به نوسانات ناشی از مذاکرات اتریش نیمی از حباب خود را تخلیه کرد و با حباب مثبت 400 هزار تومانی در کانال حمایتی 10800 تومان باقی ماند.

عبور طلا به بالای کانال 1750 دلار می تواند سکه بازان را به رشد بیشتر سکه امیدوار و بار حمایتی دلار تهران از سکه را کاهش دهد. همچنین تثبیت انس در بالای 1750 دلار می تاند به معنای صعود بیشتر قیمت طلا و حرکت آن برای آزمایش سطح 1760 تا 1765 دلار باشد.

سکه امامی به دلیل حبابی که دارد،‌ تا زمانی که اونس یا دلار رشد معناداری را تجربه نکنند،‌ دشوار است که در جهت صعودی حرکت کند.

دیروز نیز بیشتر معامله‌گران سکه دست به عصا حرکت می کردند و ترجیح می دادند تا زمانی که نتایج مذاکرات مشخص نشده دست به خرید یا فروش خاصی نزنند.

امروز چهارشنبه، اونس جهت جهش یا افت با گزارش ذخایر نفت خام - گزارش اداره انرژی آمریکا ساعت 19:00 و گزارش نشست پولی فدرال رزرو آمریکا در ساعت 22:30 مواجه است.

با افزایش سرعت واکسیناسیون در آمریکا و شاخص خوش بینی به اقتصاد این کشور، اونس موقتا به ابتدای کانال 1740 دلار وارد شد تا محدوده کانالی 10700 تا 10900 تومان برای سکه تهران متصور باشد و در صورت تقویت حجم حواله درهم، محدوده 25 هزار تومان تا 25500 تومان برای سقف دلار تهران قابل پیش بینی است.

در آن سو اما در بازار ارز، برخی از کارشناسان معتقدند دلار رشد زیادی را تجربه کرده و ظرفیت افزایش بیشتر را ندارد و به کانال 24500 تومان باز خواهد گشت. حواله درهم نیز‌ با احتیاط حرکت می کند.

برای کاهشی شدن دلار، درهم باید به زیر کانال 6850 تومان بازگردد ولی در معاملات پشت خطی در جریان نشست اتریش جنب و جوش زیادی وجود داشت ولی خبری از رفتار هیجانی در بازار نبود و این هیجانات باعث گردید تا دلار کاهش سابق خود را پس بگیرد.

لذا در صورتی که قرار باشد، دلار دچار ریزش شود، این اتفاق از پشت خط‌ ها آغاز خواهد شد و برای کاهشی شدن دلار احتمالا امروز چهارشنبه جلسه FATF مجمع نیز کنسل خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار