bank

این فرصت برای خرید طلا را از دست ندهید!

یک کارشناس بازار طلا گفت: « الان بهترین زمان برای خرید سکه و طلا است. با توجه به اینکه بازار تا اطلاع ثانوی تعطیل است، قیمت سکه و طلا نسبت به چند روز گذشته به دلیل عدم عرضه و تقاضا کاهش یافت و اگر این تعطیلی‌ها ادامه دار باشد قیمت‌ها از این هم پایین‌تر می‌آید».
١۵ تیر, ١۴٠٠ سه شنبه ١٠:١٩
کد خبر: ٢٧٠۴٩٣

به گزارش بنکر (Banker)، با شیوع کرونا در کشور بازار و اصناف به طور پی در پی تعطیل شدند و باعث ضرر و زیان و ورشکستگی بسیاری از صاحبان این مشاغل شد. متاسفانه طی چند روز گذشته موج پنجم کرونا در کشور آغاز شد و بازار تهران باز هم تعطیل شد. همچنین به محض این تعطیلی قیمت طلا در بازار روند کاهشی به خود گرفت. برای بررسی جزئیات بیشتر از این موضوع با عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا به گفتگو نشستیم. با گسترش نیوز همراه باشید.

عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا به گسترش نیوز گفت: « الان بهترین زمان برای خرید سکه و طلا است. با توجه به اینکه بازار تا اطلاع ثانوی تعطیل شد، قیمت سکه و طلا نسبت به چند روز گذشته به دلیل عدم عرضه و تقاضا کاهش یافت و اگر این تعطیلی‌ها ادامه دار باشد قیمت‌ها از این هم پایین‌تر می‌آید. در نتیجه این تعطیلی ها ضرر زیادی به ما می‌رساند».

 

تعطیلی اصناف به ضرر تولیدکنندگان است

محمد ولی در ادامه اظهار داشت: « به نظر بنده این روش تعطیلی بازار و اصناف مناسب نیست. این رفتار باعث شده عده ای در بازار ضرر کنند. این تعطیلی در شرایطی است که بانک‌ها، شهرداری‌ها و اداره مالیات دارند روند عادی خودشان را طی می‌کنند. ما در همین ماه بحث‌های مالیاتی را داریم در صورتی که هیچ درآمدی نداشتیم. همچنین کارگران دستمزدشان را می‌خواهند و هزینه‌های جاری نیز باید پراخت شود».

این کارشناس بازار طلا در صحبت‌های پایانی خود گفت: « در بخش تولید که سرمایه اصلی ما است و بحث صادرات باید اتفاقی بیافتد زیرا کشور نیاز به درآمدزایی عمومی و ارز دارد. تا چرخه تولید صنایع ما حرکت نکند و محصولات در داخل و خارج عرضه نشود و منجر به درآمدزایی نشود نمی‌توانیم بگوییم گشایشی در اقتصاد ما صورت گرفته است. قطعا دیدگاه های دولت جدید نیز در اقتصاد کشور تاثیرگذار است».

گفتنی است که دولت بدون توجه به فشار این تصمیمات بر کسب و کارها و همچنین بدون ارائه تخفیف های مالیاتی و بیمه ای، فشار مضاعفی بر ساختار کسب و کارهای کشور و به طور مشخص در بخش خدمات و تجارت اصناف وارد کرده است که نتیجه این فشار کاهش شدید سطح اشتغال در این بخش (به عنوان بزرگترین بخش اقتصاد کشور) خواهد بود و در نتیجه فشار معیشتی وارده بر مردم عادی نیز دوچندان خواهد شد. بدیهی است که دولت و کسب و کارهای خرد باید به راهکاری میانه برای مقابله با این شرایط دست پیدا کنند و در غیر این صورت، در میان مدت نیز درآمدهای مالیاتی دولت با خطر جدی کاهش منابع و عواید مواجه خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker instagram
نگاه بنکر
چهره های ماندگار