اکنون زمان خرید طلاست یا فروش آن؟

طی هفته های گذشته قیمت طلا شاهد سقوط بسیار زیادی بوده و باعث شده است تا سرمایه گذاران این فلز گرانبها نسبت به سرمایه خود احساس ترس و نگرانی داشته باشند. اما دلیل این کاهش قیمت طلا چه بوده و آیا باز هم ادامه خواهد داشت؟

به گزارش بنکر (Bankerکاهش قیمت طلا طی هفته های گذشته دلایل بسیار زیادی داشته که از جمله آنها می توان به اعلام خبر موفقیت تولید واکسن کرونا و داده های مثبت اقتصادی دانست.

همچنین کاهش انس و قیمت دلار به علاوه تعطیلات گسترده در ایران و جهان باعث شده است تا قیمت طلا و سکه ایران نیز با کاهش رو به رو شده و قیمت آن نسبت به یک ماه پیش کاهش قابل توجهی داشته باشد.

در حال حاضر قیمت هر انس طلای جهانی به زیر 1800 دلار رسیده است که باعث شده تا افرادی که کمی دیر تر وارد بازار طلا شده و طلا را در بالای 1800 یا 1900 دلار خریداری کرده اند دچار ضرر های بسیاری شوند.

همچنین در روز های آینده ما وارد آخرین ماه سال میلادی خواهیم شد و بازار های جهانی به تعطیلات پایان سال خواهند رفت که می تواند همچنان تاثیرات کاهشی بر بازار بگذارد.

از طرف دیگر بخشی از سرمایه گذاری طلا به سمت ارز های دیجیتال مانند بیت کوین رفته و این موضوع نیز باعث شده است تا جایگاه سرمایه گذاری فلز زرد تضعیف شود.

اما با این وجود کارشناسان هنوز هم معتقدند که طی ماه های آینده و تا نیمه سال آینده میلادی انس طلا برای بار دیگر رشد کرده و قیمت های بسیار بالایی را تجربه خواهد کرد.

بسیار مهم است که به تصمیمات فدرال رزرو و دولت ها توجه داشته باشیم و ببینیم که آیا طی ماه های آینده تغییری در نرخ بهره ایجاد خواهد شد یا خیر.

همچنین اخبار مربوط به قطعی شدن یک بسته محرک مالی و تصویب آن نیز می تواند فشار افزایشی شدیدی را برای طلا ایجاد کرده و قیمت آن را تا حد قابل توجهی به سمت بالا سوق دهد.

منبع: Kitco/tala

1 دیدگاه
[1] olgoo - 99/09/08 شنبه 21:15
طلا تا همرو کال نکنه دست بردار نیست گویا ،احتیاج با یک فاند قوی افزایشی داره جنگ ،بسته مالی ،داده های بد اقتصادی ،تعطیلی معادن و کاهش غرضه طلا،عدم موفقیت مورد انتظار از واکسن کرونا هر کدام از این موارد انا فعلا محرکی وجود ندارد. - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار