افشاگری اسنودن در خصوص بیت کوین

اسنودن، افشاگر معروف آمریکایی، در صفحه توییتر خود در خصوص ارزهای دیجیتال پستی منتشر کرد.
١٨ شهریور, ١۴٠٠ پنجشنبه ١٠:١٣
کد خبر: ٢٧١٠٧٢

به گزارش بنکر (Bankerاسنودن از سایر کشورها خواست تا بیت کوین را با آغوش باز بپذیرند.

ادوارد اسنودن، افشاگر معروف آمریکایی، در صفحه توییتر خود نوشت که اکنون کشورهای رقیب برای آغاز خرید بیت کوین تحت فشار خواهند بود.

وی در ادامه اظهار داشت طراحی بیت کوین به گونه‌ای است که افراد و نهادها را به پذیرش زودهنگام ترغیب می‌کند. به عقیده اسنودن، کشورهایی که دیر بیت کوین را پذیرش کنند، در آینده پشیمان خوهند شد.

 

خوشبینی اسنودن به بیت کوین

توئیت اصلی اسنودن زمانی منتشر شد که بازارهای جهانی به دنبال شیوع ویروس کرونا با ریزش شدیدی روبرو شدند و قیمت BTC در همان دوران به کمتر از ۵۰۰۰ دلار کاهش یافت.

رمز ارز بیت کوین در آن زمان بزرگترین افت قیمت خود طی یکسال گذشته را تجربه کرد و تنها در مدت ۲۴ ساعت ۲۲ میلیارد دلار از کل حجم نقدینگی خود را از دست داد. اما درست در زمانی که برخی افراد از پایان BTC و از بین رفتن آن صحبت می‌کردند، اسنودن خوشبینی خود به این رمز ارز را از دست نداده بود. اسنودن در ۱۳ مارس در توییت خود نوشته بود:

    “این اولین باری است که به خرید بیت کوین فکر می‌کنم. دلایل خیلی کمی برای ریزش قیمت BTC وجود داشت و علت اصلی این سقوط ترس و وحشت بیش از حد سرمایه گذاران بوده است.”

با این حال، بیت کوین روند بازیابی قیمت خود را خیلی سریع در پیش گرفت و روند صعودی خود را تا رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود در تمام دوران ادامه داد.

 
افت ارزش دلار

 اسنودن به این موضوع نیز اشاره کرده است که دلار آمریکا، نسبت به رقیب غیرمتمرکز خود، عملکرد چندان موفقی را از خود به نمایش نگذاشته است. اسنودن در توئیت دیگری افزود:

    “من فکر می‌کردم می‌دانم اوضاع چقدر خراب شده است، اما پس از آنکه همسمرم به من گفت که منوی دلاری از رستوران‌های مک دونالد حذف شده، تازه فهمیدم چه اتفاقی رخ داده است.

    امروز فهمیدم که دلار از سال ۲۰۱۳ تا کنون، ۹۹.۹۳ درصد از ارزش خود را در برابر بیت کوین از دست داده است.”

از زمان سقوط بازارهای جهانی در ماه مارس تا کنون، قیمت بیت کوین نسبت به طلا بیش از سه برابر افزایش یافته است. اما حتی این امر هم باعث نشده است نظر منتقدانی همچون پیتر شیف، در خصوص بیت کوین تغییر کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار