افزایش هزینه پیامک در بانک‌های دولتی

درحالی‌که پیش از این، طبق گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی هزینه سرویس پیامک در این بانک‌ها همچنان حداکثر ۱۵‌هزار تومان اعلام شد، بررسی‌ها حاکی از آن است که برخی بانک‌های دولتی هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش داده‌اند.

به گزارش بنکر (Banker پیش از این برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود از ۱۵ به ۳۰ هزار تومان کردند که دلیل آن افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام شد.

دبیر‌ کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در واکنش به این موضوع گفت که هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ به دلیل هزینه‌های بانک‌ها در این زمینه افزایش یابد، وجود دارد. پس از این، اکنون برخی از بانک‌های دولتی هم با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام کرده‌اند که به‌منظور ارسال پیامک تراکنش‌های واریز و برداشت از حساب شما مبلغ ۲۰ هزار تومان برای کارمزد سالانه کسر می‌شود.

پیگیری‌های «ایسنا» از چند بانک دولتی در این زمینه حاکی از آن است که با افزایش تورم، هزینه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی این افزایش ۱۰ هزار تومانی در هزینه سرویس پیامکی این بانک صورت گرفته است.

پیش از این بانک‌ها برای سرویس پیامکی خود از مشتریان ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کردند که اکنون این مبلغ به‌۲۰‌هزار تومان افزایش یافته است‌. از سوی دیگر، پیگیری‌های «ایسنا» از شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی برای دریافت جزئیات مربوطه و اینکه آیا مجوز افزایش هزینه سرویس پیامکی به بانک‌ها داده شده است یا خیر، بی‌پاسخ ماند و این شورا تاکنون پاسخی در این راستا نداده است‌.

لازم به ذکر است که بانک‌ها دلیل افزایش هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش هزینه مخابرات می‌دانند، درحالی‌که طبق گفته رئیس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران افزایش قانونی و منطقی تعرفه با توجه به شرایط در حال پیگیری است و هنوز اجرا نشده است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار