افزایش قیمت دلار با سفر گروسی به ایران

قیمت دلار در آستانه سفر گروسی به ایران رشد کرد و روی مرز ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت، همراه با این امر حجم عرضه دلار متشکل افزایش یافت و سومین روز پرتزریق سال رقم خورد.
٠٢ آذر, ١۴٠٠ سه شنبه ٠٨:٣٣
کد خبر: ٢٧١٧۵٠

به گزارش بنکر (Bankerقیمت دلار آمریکا امروز مسیر صعودی که روز گذشته در پیش گرفته بود را ادامه داد. قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته روی ۲۸ هزار و ۲۹۰ تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز روی ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان قرار گرفت، در ادامه باز هم بالا رفت و در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان ایستاد.

قیمت درهم امارات نیز همراه با دلار مسیر صعودی را دنبال کرد. قیمت درهم که عصر روز گذشته روی ۷ هزار و ۷۳۰ تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز ۷ هزار و ۷۵۰ تومان گزارش می‌شد، قیمت درهم در طول معاملات امروز رشد کرد و در نهایت روی ۷ هزار و ۷۷۵ تومان قرار گرفت. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدل درهم به دلار عدد ۲۸ هزار و ۵۵۸ تومان به دست می‌آمد که حدود ۱۶۰ تومان از قیمت دلار بازار آزاد بیشتر بود.

 

قیمت سکه بالای رز حساس قرار گرفت

قیمت طلای جهانی در ساعت ۱۶ و ۷ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۱۸۴۲ دلار قرار داشت و نسبت به عصر جمعه تغییراتی منفی را به ثبت رسانده بود. با این وجود قیمت سکه تحت تاثیر افزایش قیمت دلار قرار گرفت و تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. قیمت سکه امامی عصر امروز ۷۰ هزار تومان از نرخ عصر روز گذشته بالاتر بود و روی ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قرار داشت.

 

سومین روز پرتزریق سال رقم خورد

همراه با افزایش قیمت دلار در روز جاری حجم عرضه آن در بازار متشکل ۹ درصد رشد کرد و روی ۱۲ میلیون و ۳۸۱ هزار قرار گرفت. امروز سومین روز پرتزریق سال جاری محسوب می‌شد و به نظر می‌رسید بانک مرکزی در آستانه سفر رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی به ایران سعی در کنترل قیمت دلار داشت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار رشد کرد و به ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. قیمت سکه امامی نیز تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و جایگاه خود بالای مرز ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را تثبیت کرد. عرضه دلار نسبت به روز گذشته رشد کرد. امروز سومین روز پرتزریق سال برای دلار محسوب می‌شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار