شماره شبا تهران شارژ

افت شدید قیمت طلا برخلاف پیش بینی ها

شرایط بسیار عجیب و پیچیده ای بر بازار ها حاکم شده که باعث آشفتگی بازار طلا نیز شده است.

به گزارش بنکر (Bankerقیمت طلا با وجود انتظارات افزایشی کارشناسان نه تنها افزایش نیافته و رشدی نداشته بلکه شاهد کاهش های شدیدی نیز بوده است.

طبق اظهارات گری واگنر، تحلیلگر خبره بازار طلا، بازار در آشفتگی به سر برده و طبق منطق های موجود حرکت نمی کند. در حال حاضر قیمت هر انس طلای جهانی 1833 دلار می باشد.

در روز های گذشته جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا از بسته 2 تریلیون دلاری محرک مالی رو نمایی کرد. این اتفاق می توانست قیمت طلا را تا بالای مرز 1900 دلار بکشاند اما شاهد آن بودیم که طلا حتی نتوانیت حمایت طولانی مدت خود در سطح 1850 دلار را نیز حفظ کرده و به زیر آن سقوط کرد.

عوامل افزایشی بسیار زیادی در بازار وجود دارد. این عوامل از جمله بالا رفتن آمار ابتلا به ویروس کرونا، رو به وخامت بودن اقتصاد ایالات متحده، رای به استیضاح ترامپ یک هفته پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی و انواع جدید ویروس کرونا که مسری تر و کشنده تر از انواع اولیه آن هستند می باشد.

بسیاری از رویداد ها که در بالا به آنها اشاره کردیم با واکنش منطقی فعالان بازار رو به رو نشده است و برخلاف آنکه انتظار می رفت دارایی های امن حرکت صعودی خود را آغاز کرده و ادامه دهند، بازار سهام رشد کرده و در حال ثبت برخی از رکورد های جدید می باشد.

باتوجه به اقدامات صورت گرفته برای کنترل وضعیت به وجود آمده بر اثر ویروس کرونا وضعیت اقتصادی بسیار وخیم شده است و کسری بودجه در بالا ترین میزان خود قرار گرفته است. به علاوه هر چقدر محرک های مالی بیشتری صورت بگیرد این کسری بودجه نیز افزایش خواهد یافت.

با توجه به تمامی این موارد سرمایه گذاران لازم است دارایی های خود را به سمت سرمایه گذاری های امن حرکت دهند اما در حال حاضر آنها روندی خوش بینانه را در پیش گرفته و در حال سرمایه گذاری بر روی بازار سهام هستند.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار