شماره شبا تهران شارژ

استعلام بدهی مالیاتی امکان پذیر شد

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌الخروجی از طریق درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم است.

به گزارش بنکر (Banker ‌هادی خانی خاطرنشان کرد: با الکترونیکی شدن تمامی خدمات مالیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالیاتی به کمترین میزان کاهش می‌یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه‌های وصول مالیات نیز به شدت تقلیل می‌یابد.

وی تاکید کرد: نظام مالیاتی کشور در آستانه تبدیل شدن به یک نظام مالیاتی مدرن است که مالیات هوشمند (I. TAX) اصلی‎ترین مشخصه آن به شمار می‌رود.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: بستر‌سازی تسهیل، تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذی‌نفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد نیاز مودیان مالیاتی و عموم مردم از سوابق پرونده‌های مالیاتی، یکپارچه‌سازی اطلاعات مودیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان، افزایش رضایتمندی مودیان و کاهش مصرف کاغذ، از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه ملی به شمار می‌رود.

خانی یادآور شد: این درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی My.tax.gov.ir و با شعار «هر ایرانی یک مودی»، هم‌اینک آماده خدمات‎رسانی به مودیان مالیاتی است.

منبع: ibena

2 دیدگاه
[2] نامشخص - 00/01/18 چهارشنبه 14:28
در کشوری که بخش اعظم سرمایه کشور در دست ارگانهائیست که در امر تجارت و بازرگانی بسیارفعال هستند ولی از پرداخت مالیات معافند راه اندازی چنین درگاهی بی معنی است. - پاسخ
[1] نورالله - 00/01/18 چهارشنبه 12:05
چه خدمتی به مودی میکنید جز اینکه پولش را بگیرید؟!!؟اگر میخواهید خدمت کنید سامانه ای راه بیندازید و بفرمایید این پول کجا خرج میشه. - پاسخ
نامشخص - 00/01/18 چهارشنبه 14:21
کاملا" حق باشماست. منهم واقعا" میخواهم بدانم کالیاتهایی که ما میپردازیم کجا و چگونه هزینه میشود؟ پس چرا ما مردم روز بروز بدبخت تر مییشویم؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار