شماره شبا تهران شارژ

از قلعه چمبورد تا جزیره مونت سنت میشل

رپرتاژ

قلعه چمبورد یکی از شاهکاری بی نظیر و یادگاری از معماری دوره رنسانس فرانسه است. دستور ساخت این قلعه در سال 1519 توسط پادشاه فرانکویس اول که در جنگل نزدیک قلعه به شکار مشغول می شد، داده شد اما خود ایشان در مجموع کمتر از چهل روز در قلعه اقامت داشته است. و اکنون به عنوان مکانی تاریخی و با شهرت جهانی مورد توجه گردشگران بیشماری است .

این قلعه دارای 440 اتاق است که اکنون اکثرشان خالی است .نمای بیرونی و مناظر اطراف قلعه بسیار با شکوه و زیباست .

 

 تنگه جرج وردون Gorge du Verdon

تنگه جرج وردون در تور اروپا سفر باتو ، با مناظری زیبا و شگفت انگیز از صخره ها و آبهای زلال واقع در جنوب شرقی فرانسه است که زیبایی بی حدش آن را به معروفترین تنگه در اروپا تبدیل نموده است. عمق این تنگه که بین کاستلان و ماسترس- سنت ماری قرار دارد، 700 متر است. تنگه جرج وردن منطقه ای است که بهترین مناظر رودخانه ای را در آن می توانید تماشا کنید و گاهی با قایق سواری تمامی گوشه کنار آن را گردش نماید .

 

 جزیره مونت سنت میشل فرانسه

مونت سنت میشل یک جزیره کوچک جزر و مدی که با معماری خاصی از خانه ها و کلیسای معروف همیشه مورد توجه گردشگران بوده است .این جزیره  کمی دورتر از ساحل نورماندی قرار گرفته است. در سنت میشل کلیسای بندیکت نورمن به خوبی باقی مانده، در نوک جزیره وجود دارد که اطراف آن خیابان ها و خانه هایی به سبک معماری شهرهای قرون وسطی قرار گرفته اند. یک گذرگاه جزیره را به زمین اصلی فرانسه وصل می کند.

 

 کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای یکی از باشکوهترین بناهای تاریخی شهر است و آن را همه  با ماری آنتوانت ملکه ی فرانسوی به یاد می آورند که در طول انقلاب فرانسه به دار آویخته شد. قصر سلطنتی در سال 1624 ساخته شد و در طی سال ها به تزئینات آن اضافه گردید. این کاخ که در خارج از شهر پاریس قرار دارد و به خاطر تالار آیینه و باغ های زیبایش در دنیا معروف است همیشه مورد توجه جهانگردان بوده است.

 

 دره چامونیکس فرانسه

دره چامونیکس یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی در فرانسه است. اولین المپیک زمستانی در حدود صد سال گذشته یعنی در سال 1924 در اینجا برگزار شد. دره چامونیکس در نزدیکی مونت بلانت در آلپ فرانسه قرار دارد. در زمستان پیست اسکی چامونیکس اسکی بازان کلاس جهانی را از همه جای دنیا و بخصوص اروپا به اینجا می کشاند. چون پیست چامونیکس سخت ترین سراشیبی ها اسکی را داراست، بسیار مورد توجه اسکی بازان حرفه ای می باشد. در تابستان هم دره چامونیکس بهشت کوه نوردان برای صعود به آلپ است. تله کابین سواری هم در تابستان یک تفریح محبوب است که در پیست چامونیکس امکانات آن مهیاست. تور روسیه ارزان را از سایت ما بخواهید.

 

تفریحگاه ساحلی سنت تروپز St Tropez

سنت تروپز در فرنچ ریویرا شهری زیبا با معماری خاص است و اکنون یک تفریحگاه و استراحگاه ساحلی محسوب می شود. در گذشته سنت تروپز به لحاظ  نظامی، و مناظر روستای و داد ستد ماهی مورد توجه بوده  ولی اکنون سنت پروز برای مدل های دنیای مد، همچنین ثروتمندان و میلیونر ها در دنیا به منزله یک تفریحگاه عالی است. سواحل سنت تروپز، پر از دوستداران حمام آفتاب، موج سواران، ملوانان و علاقه مندان ورزش های آبی موتوری و قایق سواری است.  در خارج از تابستان و فصل اوج مسافر، جشن و مهمانی های سنت تروپز کمتر می شود، ولی می توانید هنرمندان، نویسندگان و فیلم سازان را در این روستای دیدنی و با شکوه ببینید.

 

برج ایفل فرانسه

برج ایفل سمبل شهر پاریس و یکی از اولین جاذبه های توریستی یا به بیان بهتر نخستین جاذبه گردشگری فرانسه می باشد. برج ایفل توسط گوستاو ایفل که طراح مجسمه آزادی نیز بوده با هدف افتتاحیه نمایشگاه بین المللی در سال 1889 ساخته و در سال 1889 به اتمام رسید شد. این برج به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته و سپس به سرعت نظر مردم دنیا را به خود جلب نمود . پس از آن قرار بود در سال 1909 کاملا تخریب شود که این کار انجام نشد اما تغییر کاربری داده و تا مدتها به عنوان آنتن رادیویی مورد استفاده قرار گرفت . این برج با ارتفاع 324 متر زمانی بلندترین برج در دنیا و هم اکنون بلند ترین ساختمان پاریس است. از بالای برج ایفل نمای خیره کننده ای از شهر پاریس را می بینید که زیر پایتان قرار گرفته است. از زمان ساخت ایفل تا کنون حدود 200 میلیون نفر از آن دیدن کرده اند. حجم زیاد توریستی که برای دیدن ایفل به پاریس می آیند، برج ایفل را به یکی از پول ساز ترین جاذبه های توریستی دنیا تبدیل کرده است.

جالب است بدانید در زمان جنگ جهانی دوم زمانیکه هیلتر مشغول بازدید از این برج بود فرانسوی ها کابلهای برق آسانسور برج را قطع نمودند تا هیتلر مجبور شود برای رسیدن به بالای آن تمامی پله ها را یکی یکی طی کند .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار