شماره شبا تهران شارژ

ادامه روند صعودی ارزهای دیجیتالی

بیت‌کوین و اتریوم موفق به ثبت قله‌های تازه‌ای شدند.

به گزارش بنکر (Banker در حالی که بیت‌کوین در ادامه روند صعودی خود توانسته است تا در کانال ۵۰ هزار دلاری جایگاه خود را تثبیت کند، تحلیلگران بانک جی پی مورگان در گزارشی هشدار داده‌اند رالی صعودی این ارز به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود و قیمت‌ها در آینده‌ای نزدیک ریزش خواهد کرد. از پنج ماه پیش تاکنون ارزش بازار بیت‌کوین حدود ۴.۵ برابر شده و تحلیل گران این بانک هشدار داده‌اند چنین روند سریعی در افزایش قیمت که بخشی از آن هم به لطف شرایط کرونایی به دست آمده است امکان شکست دارد.
ایلان ماسک- بنیان‌گذار و مدیرعامل گروه تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵میلیارد دلاری شرکتش در بیت‌کوین دفاع کرده و نگهداری این ارز را بهتر از نگهداری وجه نقد دانسته است. وی در اختیار داشتن بیت‌کوین را یک مزیت برای شرکتش خواند و افزود: بهره واقعی ارزهای فیات منفی است. همین مسئله باعث شد تا مردم به دنبال گزینه‌های دیگری برای سرمایه‌گذاری بروند.
با افزایش محبوبیت و مقبولیت ارزهای دیجیتالی در جهان بانک‌های مرکزی هم به سرعت در حال توسعه ارزهای ملی خود هستند. رئیس بانک مرکزی روسیه از آغاز به کار اولیه روبل دیجیتال به صورت مفهومی تا تابستان خبر داده و بانک مرکزی سوئد هم اعلام کرده است احتمالا تا سال ۲۰۲۲ کرون دیجیتالی راه‌اندازی خواهد شد. بانک مرکزی کانادا هم از تسریع در برنامه قبلی خود برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داده است.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۷۵۰میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۷۵درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۹درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین و ۱۳درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

منبع: cnbc

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار