شماره شبا تهران شارژ

ادامه استمرار توانگری مالی بیمه سامان

سطح توانگری مالی شرکت بیمه سامان برای هشتمین سال متوالی در بالاترین میزان ممکن تثبیت شد.
99/05/26 يكشنبه 10:58
کد خبر: 266554

به گزارش بنکر (Bankerبر اساس اعلام بیمه مرکزی و پس از بررسی صورت های مالی سال گذشته شرکت، نسبت توانگری مالی بیمه سامان عدد " 101  " محاسبه شد.
بر این اساس بیمه سامان همواره تلاش دارد تا با مدیریت صحیح و علمی دارایی ها و تعهدات خود نسبت توانگری مالی را در بهترین وضعیت حفظ نماید. سطح توانگری مالی بیمه سامان برای سال 1399 معادل «یک» اعلام شده است.
 
شرکتهاي بیمه در اجراي مقررات مصوب شوراي عالی بیمه (آیین نامه شماره 69) موظفند توانگري مالی خود را پس از حسابرسی صورت هاي مالی سالانه، محاسبه و همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزي ارسال کنند. بیمه مرکزی سپس این گزارش را بررسی و نظر خود را درباره توانگری مالی اعلام می کند.
 
شرکتهایی که در سطح «یک» توانگري قرار دارند، از توانایی کافی جهت ایفاي تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند و یکی از اقدامات فنی در راستای حفظ و توسعه توانگری مالی يک شرکت بیمه است.
سطوح نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه در پنچ سطح زیاد به کم دسته بندی میگردد و بیمه سامان تاکنون در بهترین سطح یعنی بالاتر از 100 قرار داشته است که نشان از وضعیت با ثبات ، قابل اعتماد و اتکا درحوزه مدیریتی این شرکت دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار