آینده طلا چه خواهد بود؟

قیمت طلا در اوایل معاملات روز دوشنبه شروع به یک کاهش نسبی کرده و قیمت آنها کاهش یافت. پس از آن بازار شاهد یک سقوط بسیار شدید بود که در عصر روز گذشته طلا توانست با یک حرکت صعودی آن را جبران کند.
٢٢ تیر, ١۴٠٠ سه شنبه ١٠:٣١
کد خبر: ٢٧٠۵۵۵

به گزارش (Banker)، هم اکنون هر اونس طلای جهانی با نزدیک به 3 دلار کاهش 1804 دلار در حال معامله است و هر اونس نقره نیز با 0.14 دلار افزایش در عدد 26.21 دلار قرار دارد.

مهم ترین عوامل نزولی شدن قیمت طلا را می توان بازار های جهانی دانست. روز گذشته با آغاز هفته و باز شدن بازار های جهانی، قیمت نفت کاهش یافته و ارزش شاخص دلار افزایش پیدا کرد.

البته باید توجه داشت که افزایش همه گیری کووید 19 در برخی مناطق جهان و همچنین کند بودن رشد اقتصادی جهانی بر خلاف تصورات پیشین همچنان می تواند پشتیبان رشد قیمت طلا باشد.

به علاوه موارد گفته شده می تواند باعث شود بانک های مرکزی سیاست های پولی سازگار خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند که در نتیجه می تواند برای طلا بسیار مفید باشد.

در دیگر بازار ها قیمت نفت نایمکس کاهش یافته است و در عدد 73.35 در حال معامله است. بازده خزانه داری ایالات متحده امریکا نیز در عدد 1.336 قرار دارد.

از نظر فنی تحلیل های طلا نشان دهنده این است که هیچ کدام از روند های صعودی یا نزولی هم اکنون در بازار برتری نداشته و هر دو در یک سطح قرار دارند.

سقف صعودی قیمت طلا در حال حاضر سطح 1850 دلار می باشد که طلا برای رسیدن به آن باید مقاومت های 1811 و 1819 دلاری را پشت سر قرار دهد.

از طرف دیگر طلا ابتدا در نقطه 1793 دلار حمایت شده و در صورت افت به زیر این سطح در نقطه 1784 دلاری حمایت می شود. کف پشتیبانی طلا نیز در عدد 1750 دلار قرار دارد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار