آینده طلا؛ صعودی یا نزولی؟

طلا در هفته گذشته ثبات و انعطاف پذیری زیادی از خود نشان داد. افزایش 75 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو و نوسانات شدید در بازار های مختلف نتوانست طلا را دچار نوسان شدیدی کرده و این فلز زرد در محدوده 1840 دلار باقی ماند.
٣٠ خرداد, ١۴٠١ دوشنبه ١٠:٠٣
کد خبر: ٢٧٣٧١١

به گزارش بنکر (Banker طی هفته گذشته فدرال رزرو نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه افزایش داد که بزرگترین میزان افزایش نرخ بهره از سال 1994 بوده است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو همچنین احتمال یک افزایش 75 واحدی دیگر طی جلسه آینده فدرال رزرو را تایید کرد و گفت همه چیز بستگی به قیمت کالا ها خواهد داشت.

در این شرایط بازار سهام دچار افت بسیار شدیدی شد و بازار ارز های دیجیتال نیز سقوط کرد اما با این حال طلا در روز پنجشنبه نزدیک به 40 دلار رشد از خود نشان داد و در روز جمعه کمتر از ده دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و هفته را در عدد 1839 دلار به پایان رساند.

بارت ملک کارشناس بازار طلا اظهار داشت که با توجه به شرایطی که بازار ها در آن قرار گرفته اند طلا در حال نشان دادن عملکرد مناسبی است. اورت میلمن دیگر تحلیلگر بازار نیز اشاره کرد که نسبت به دیگر بازار ها، طلا عملکرد برجسته ای دارد.

بازارهای دیگری که به آنها نگاه می کنید، حتی برخی از پناهگاه های امن مانند دلار آمریکا، به طرز قابل توجهی نوسان داشته اند. طلا نوسانات نسبتاً کمی داشته است در حالی که دیگر بازار ها فضای آشفته ای را تجربه کرده اند.

به گفته تحلیلگران افزایش نرخ بهره برای طلا منفی است اما با توجه به بالا بودن تورم تا این حد، افزایش نرخ بهره در حال حاضر نمی تواند فشار شدید تری بر روی طلا اعمال کند هرچند ممکن است آن را در کوتاه مدت در روند نزولی قرار دهد.

همچنین براساس آخرین نظرسنجی کیتکو نیوز، بیشتر تحلیلگران نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت بی طرف هستند و احساسات مثبت میان سرمایه گذاران خرد نیز کاهش یافته است.

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت‌کنندگان، پنج تحلیلگر معادل 33 ​​درصد، در کوتاه‌ مدت آینده طلا را صعودی دیدند. سه تحلیلگر معادل 20 درصد نسبت به طلا نزولی بودند و هفت تحلیلگر معادل 47 درصد موضع خنثی داشتند.

از طرف سرمایه گزاران نیز 1145 رای در نظرسنجی به دست آمد. از این تعداد 646 نفر یا 56 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو بودند. 280 نفر یا 24 درصد قیمت طلا را نزولی پیش بینی کردند و 219 رأی دهنده یا 19 درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار