آینده دلار در دو سناریو

برخی از معامله‌گران باور دارند، فارغ از آنکه چه کسی به کاخ سفید خواهد رفت، قیمت دلار طی هفته‌های آتی ظرفیت رشد بالایی نخواهد داشت.

به گزارش بنکر (Banker از نگاه این گروه، قیمت این ارز در ماه‌های گذشته رشد زیادی را تجربه کرده است و طبیعی است که پس از عبور از جو انتخاباتی آمریکا، کم کم با افزایش فروش توسط کسانی مواجه شود که در قیمت‌های پایین‌تر اقدام به خرید کرده‌اند.

البته این گروه باور دارند، برد ترامپ حتی می‌تواند منجر به بازگشت دلار به کانال ۳۰ هزار تومان و آزمون سقف‌های بالاتر شود. با این حال، پس از افزایش، از نگاه آنها بازار در مسیر نزولی قرار می‌گیرد.

در مقابل گروه دیگری هم در بازار حضور دارند که معتقدند، با ماندن ترامپ در کاخ سفید انتظارات معامله‌گران به‌صورت میان‌مدت تغییر خواهد کرد و این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز افزایش قیمت به سوی سقف‌های جدیدتر شود و شانس کاهش قیمت هم بسیار پایین خواهد بود.

گروه سومی هم معتقدند، ‌در صورت برد ترامپ، در ابتدا ممکن است قیمت دلار و سکه افزایشی شود،‌ ولی نوسان بعدی قیمت‌ها بعد از گذر از این هیجان، به تصمیمات اقتصادی داخلی و سیاست‌های کلان بستگی خواهد داشت. از نگاه آنها اگر قرار باشد نقدینگی با همین سرعت فعلی رشد کند و تورم هم بالا باقی بماند، رشد بیشتر قیمت‌ها دور از ذهن نخواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار