آیا منتظر افزایش قیمت طلا باشیم؟

قیمت طلا پس از نوسانات بسیار زیادی که در روز گذشته نشان داد برای سومین روز متوالی مثبت به نظر می رسد و قیمت آن به شکل نسبی رشد کرده است. آیا قیمت طلا باز هم رشد خواهد کرد؟

به گزارش بنکر (Bankerپس از افزایش نگرانی ها نسبت به شیوع نوع جدید ویروس کرونا و تصویب بسته محرک مالی بزرگ ایالات متحده قیمت طلا افزایش یافته و به بالای 1880 دلار رسیده است.

از طرف دیگر کاهش ارزش شاخص دلار نیز کمک کرده تا قیمت انس طلا در جهت بالا حرکت کرده و روند افزایشی را حفظ کرده است.

سرمایه گذاران در حال حاضر به شرایط جدید ویروس کرونا و تصمیم گیری نهایی کنگره و مجلس نمایندگان برای نهایی شدن بسته محرک مالی نگاه می کنند که وضعیت قیمت طلا در روز های آینده را مشخص کند.

حال نگاهی به نمودار های فنی طلا می اندازیم.

همچنبن می توان گفت که مهم ترین مقاومت پیش روی طلا در نقطه 1900 دلاری می باشد که طلا برای شکستن این سطح مقاومت به نیروی بسیار زیادی نیاز دارد.

اگر طلا بتواند سطح 1900 دلاری را به دست آورد با مقاومت بعدی در نقطه 1909 دلاری مواجه شده و برای اینکه بتواند قیمت خود را در بالای سطح 1900 دلار حفظ کند باید به بالای 1920 دلار صعود کند.

در پایین نمودار نیز طلا در نقطه 1875 پشتیبانی می شود. در صورتی که روند نزولی بتواند این نقطه حمایت را شکسته و قیمت ها بیش از این کاهش یابد طلا در نقطه 1867 دلار پشتیبانی خواهد شد.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار