آیا ممکن است قیمت طلا دو برابر شود؟

با افزایش قیمت های این چند روز اخیر طلا کارشناسان پیش بینی های جدیدی را برای آینده طلا ارائه می دهند. یکی از این پیش بینی ها معتقد است قیمت طلا تا دو برابر میزان کنونی افزایش خواهد یافت.

به گزارش بنکر (Bankerفرانک هولمز مدیر عامل مؤسسه سرمایه گذاران جهانی آمریکا معتقد است که رشد قیمت طلا که در امروز با به 1920 دلار رسید ممکن است تا 4000 دلار متوقف نشود و حتی از آن نیز فراتر برود.

پیش بینی آقای هولمز بر روی داده های تاریخی استوار است و می گوید این اولین بار است که طلا همچون صعودی را نشان می دهد.

وی معتقد است که افزایش قیمت طلا در سال 2011 به میزان 1920 دلار که رکورد قبل قیمت طلا به شمار می آید از سال 2008 و پس رکود اقتصادی آن سال یعنی رکود اقتصادی وال استریت اتفاق افتاد و سه سال طول  کشید تا طلا رشد واقعی خود بر اثر رکود را نشان دهد.

براساس گزارش سایت tala، از سال 1979 پنج رکود اقتصادی وجود داشته است که به جز رکود سال 2008 و امسال یعنی سال 2020 در هیچ کدام از آن ها طلا رکورد خاصی نزده و قیمتی نسبتا متعادل را از خود نشان داد.

هولمز معتقد است که اگر به روند و نسبت به وجود آمده میان نرخ بهره و قیمت طلا در رکود اقتصادی سال 2008 و 2020 نگاه کنیم متوجه می شویم که قیمت طلا در سال 2008 از 750 دلار به 1900 دلار رسیده است و منطقی است اگر پیش بینی کنیم که در رکود اقتصادی موجود نیز قیمت طلا تا 4000 دلار خواهد رسید که بیش از دو برابر قیمت طلا در حال حاضر می باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار