شماره شبا تهران شارژ

آیا قیمت دلار ارزان تر می شود؟

با وجود ماندن قیمت دلار در بالای سطح 23,600 تومان در بازار آزاد صرافی ملی حاضر به پذیرش این نرخ نشده و قیمت خود را بار دیگر کاهش داد. آیا این کاهش قیمت دلار به معنای سقوط قیمت دلار در آینده می باشد؟

به گزارش بنکر (Bankerتا زمانیکه نرخ حواله درهم بالای 6500 تومان باشد، رشد دلار تضمین می گردد و نوسان گیران به درهم‌ زیر 6000 تومان نیاز دارند تا در آن سطح دلار خریداری کنند. با اینحال می گویند درهم به کف سال رسیده و من بعد روند افزایشی خواهد داشت.

دلار در ماه‌های آینده بیشتر تحت‌ تاثیر اتفاقات سیاسی قرار دارد، مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا و تعیین یا عدم تعیین تکلیف FATF بدقت توسط معامله‌گران دنبال می شود.

با برداشته شدن تحریم ها و آزاد شدن منابع ارزی، قیمت دلار توان نزول تا زیر کانال 20 هزار تومان را نیز خواهد داشت و در مقابل، ادامه تحریم ها می تواند دلار را افزایشی کند.

در این شرایط برزخی، سفته بازان نظاره گر و نوسان گیران حضور پر رنگ در بازار دارند و پیش بینی دقیقی برای رند دلار در بلند مدت وجود نخواهد داشت.

امروز بازارساز در مرحله اول نرخ خود را تغییر نداد و دلار نیمایی را کاهش داد ولی در همان کانال 23 هزار تومان نگه داشت. در صورت ورود حواله درهم به کانال احتمالی 6600 تومان کمک بزرگی به دلار - سکه و طلای تهران در پنجشنبه ای نیمه تعطیل خواهد شد و دلار دبی را تا کانال ۲۴۳۰۰ پیش خواهد برد.

اما بازار ساز در مرحله دوم تغییر نرخ قیمت دلار را کاهش داده و هم اکنون هر دلار آمریکا در صرافی ملی 23210 تومان و هر یورو نیز 28100 تومان می باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار