آیا طلا گران نخواهد شد؟

قیمت طلا طی چند روز گذشته در حال نوسان در یک سطح پایین بوده است و به نظر می رسد همین روند در روز های آینده نیز ادامه داشته باشد. آیا این بدین معنی است که قیمت طلا دیگر گران نخواهد شد؟

به گزارش بنکر (Bankerکارشناسان بازار معتقدند که بازار در حال حاضر با دو وضعیت افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و در کنار آن موفقیت یه شرکت دارو سازی در تولید واکسن مؤثر کرونا رو به رو است که باعث شده تا برایند این دو اتفاق باعث عدم تغییر در بازار شود.

هم اکنون هر انس طلای جهانی در بازار 1870 دلار می باشد. این قیمت در روز های گذشته تا حدود 1880 دلار افزایش و 1850 دلار کاهش نیز داشته است که نشان دهنده نوسانات زیاد و بدون تغییر است.

تحلیلگران معتقدند که با وجود تحت فشار گرفتن قیمت طلا پس از اعلام خبر تولید واکسن کرونا، طلا تا زیر 1850 دلار سقوط نکرده و این می تواند نشانه خوبی برای آینده این فلز باشد.

تحلیلگران ادامه دادند که در هفته آینده نیز ما شاهد ادامه این نوسانات خواهیم بود. یکی از مهم ترین دلیل های این موضوع را نیز تعطیلات سراسری در جهان به علت ویروس کرونا و البته تعطیلات عید شکرگذاری در آمریکا بیان کردند.

افشین نبوی - کارشناس فلزات گرانبها - گفت که پتانسیل حرکت صعودی طلا طی روز های آینده بیشتر از پتانسیل نزولی حرکت طلا می باشد و می توان انتظار داشت که طلا یک رشد را از خود در هفته آینده نشان دهد.

نبوی در ادامه حرف هایش گفت که البته نمی توان انتظار داشت که طلا در هفته جاری بر خلاف هفته گذشته از مرز های 1850 دلار و 1900 دلار خارج شود و در همین بازه به حرکت خود ادامه خواهد داد.

به گفته تحلیلگران بازار در حال حاضر فاقد هرگونه کاتالیزوری برای ریزش یا افزایش قیمت طلا می باشد. مهم ترین و نزدیک ترین کاتالیزور طلا در حال حاضر می تواند محرک مالی ایالات متحده باشد که هنوز تا فرا رسیدن آن زمان زیادی مانده است.

منبع: kitco

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار