آیا طلا گران تر می شود+پیش بینی

طلا در هفته گذشته شاهد رشد قیمت بسیاری بود که امید ها برای رشد بیش از پیش این فلز ارزشمند را بالا برد.

به گزارش بنکر (Bankerبه نظر می رسد که طلا قصد دارد تا زودتر از آنچه پیش بینی شده بود به بالاترین قیمت خود در تاریخ برسد.

مشخصا در هفته ای که گذشت طلا رشدی حیرت انگیز را به نمایش گذاشت که باعث شد تا سود زیادی به سرمایه گذاران و دلالان بازار طلا برسد. اما دلیل این رشد بسیار زیاد قیمت آن چه بود؟ و آیا این دلایل باعث رسیدن آن به 2000 دلار نیز خواهد شد؟

رشد قیمت طلا در روزهای اخیر دلایل بسیاری داشت که از جمله آن ها می توان تنش های شدید چین و آمریکا، چاپ بی سابقه پول، ضعیف شدن دلار آمریکا، تصویب بسته های حمایتی توسط اروپا و ایالات متحده و البته صعود کیس های ابتلا به بیماری کووید-19 دانست.

در جواب به این سؤال که آیا این دلایل برای افزایش قیمت طلا در ماه های آینده نیز کافی است باید پاسخ مثبت داد. اگر دلایل موجود را بررسی کنیم متوجه می شویم که تمامی آن ها همچنان ادامه دار هستند و یا حتی شدید تر خواهند شد.

تنش آمریکا و چین به نظر می رسد که بغرنج تر از همیشه شده است و حالا حالا ها قرار نیست حل شود. بسته های حمایتی نیز روز به روز در حال افزایش می باشند که باعث چاپ بیشتر پول و در نهایت تورم خواهد شد. در ادامه این موضوع ارزش دلار هم بیش از پیش پایین خواهد آمد و راه را برای افزایش قیمت طلا هموار تر خواهد کرد.

موارد ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی کووید-19 نیز همچنان در حال افزایش بوده است و واکسن آن نیز تا چند ماه آینده به تولید انبوه نخواهد رسید. به علاوه به نظر می رسد که قیمت طلا در آینده بیش از آن که وابسته به بیماری کووید-19باشد به وضعیت اقتصادی وابسته است.

در نتیجه موارد ذکر شده می توان پیش بینی کرد که حداقل در بازه های چند ماهه قیمت طلا روند افزایشی خود را حفظ کرده و به قله های بالاتر صعود خواهد کرد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار