آیا طلا سقوط خواهد کرد؟

طی روز ها و هفته های گذشته به شکل مداوم شاهد نوسان و صعود و سقوط های مکرر قیمت طلا بوده ایم.

به گزارش بنکر (Banker اکنون نیز قیمت طلا کاهش یافته است اما سؤال این جاست که آیا این کاهش قیمت طلا نیز نوسان بوده و یا زمینه ای برای سقوط های بیشتر است.

قیمت هر انس طلای جهانی در لحظه نوشتن این متن 1898 دلار می باشد و برای بار دیگر پس از این چند روز اخیر به زیر 1900 دلار سقوط کرده است.

کارشناسان دلیل عمده این کاهش قیمت طلا را قدرت گرفتن دلار می دانند که باعث شده تا بازار سهام به یک سطح پایدار تری رسیده و بازار طلا با افت مواجه شود.

ثبات بازار سهام باعث شد تا سرمایه گذاران به سمت این بازار رفته و تقاضا برای فلز زرد به شکل محسوسی کاهش یابد. دیگر دلیل مهم کاهش یافتن تقاضای خرید طلا نیز نزدیکی به انتخابات بوده و سرمایه داران در انتظار مشخص شدن آینده طلا می باشند.

همچنین افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا باعث شده تا حمایت بیشتری از یورو به عنوان ارز ذخیره جهانی به عمل آید و در نتیجه این موضوع فشار بیشتری بر کالاهای بر پایه دلار مانند طلا وارد شده است.

هرچند از طرف دیگر شرایط سیاسی ناآرام ایالات متحده آمریکا در روز های پایانی پیش از انتخابات و البته افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مانع از سقوط گسترده قیمت طلا می شود.

به طور کلی می توان این انتظار را داشت که قیمت طلا تا حدی کاهش داشته باشد اما نمی توان گفت که در حال حاضر بازار با سقوط های شدیدی مواجه خواهد شد. هرچند ممکن است آمار هایی که طی روز های آینده منتشر خواهد شد تمام این معادلات را به هم ریخته و شاهد یک تغییر شدید تا پیش از انتخابات باشیم.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار