شماره شبا تهران شارژ

آیا طلا امسال ۱۶۰۰ دلار خواهد ماند؟

هراسی که در بازار ایجاد شده بهای طلا را به کمتر از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس رسانده و همین امر موجب گردیده روند فروش این فلز باارزش با چشم انداز افزایش قیمت، صعودی شود. کارولین باین، کارشناس بازارهای سرمایه روز جمعه طی مطلبی نوشت: بازارهای کالا هنوز به مرحله صفر نرسیده اند.

به گزارش بنکر (Bankerپس از اقدام فدرال رزرو ،‌چندین بانک مرکزی در سرتاسر دنیا نیز از تدابیر اضطراری خود خبر دادند. در زمان نگارش این مطلب،  طلا در تلاش بود تا با معاملات آتی طلای آوریل کامکس آخرین معاملات را در 1.509.80 معامله کند ، که در روز 0.45 درصد کاهش داشته است.

باین معتقد است حرکت نزولی و محسوس طلا در هفته گذشته نشان داد که برای عملکرد قدرتمند در بازارهای طلا در زمانی ناآرامی مالی، تضمینی وجود ندارد. با پیشرفت زمان، تداوم روند نزولی بهای طلا نیز محتمل است. وی می نویسد: گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه، با توجه به نقدینگی بسیار زیاد در بازار طلا ، برخی از سرمایه گذاران مجبور شدند سهام خود را بفروشند تا خسارت دارایی های کم نقص تر را پوشش دهند. آخرین باری که شاهد فروش اینچنینی سرمایه در مقیاس مشابه بوده ایم، در طول بحران مالی جهانی بود.

به این نکته توجه کنید که طلا می تواند به مقاومت خود در برابر فشارها ادامه دهد تا زمانی که شیوع کرونا به اوج رسیده و سپس شروع به کندشدن کند. باین گفت: با گاهی به آینده می گوییم ممکن است بازارهای سهام در هفته های آتی نیز روند نزولی داشته باشند، دست کم تا زمانی که نشانه هایی از کاهش شیوع کرونا نمایان گردد.بر این اساس، طلا ممکن است در کوتاه مدت مقدار بیشتری سقوط کند.

شیوع کرونا در حالی در چین روند کاهشی دارد که روند صعودی آن به اروپا و آمریکا منتقل شده است. با این حال این کشور بیشتری اسیب ناشی از گسترش ویروس کووید ۱۹ را متحمل شده است. پیش بینی ما این است که بهای جهانی طلا، با افزایش قیمت به ۱۶۰۰ دلار در هر اوانس رسیده و تا انتهای ۲۰۲۰ در همین رقم بماند.

نهایتا، باین خاطرنشان کرد:‌ گسترش كروناویروس در سرتاسر جهان منجر به تجدیدنظر نزولی و محسوس در پیش بینی های رشد اقتصادی ما برای سال 2020 ، سست شدن سیاست ها و ركود در بازارهای سهام شده است. در این شرایط ، قیمت طلا باید از ترکیبی از پناهگاه امن (به دلیل خراب شدن چشم انداز اقتصادی و عدم قطعیت) و یک هزینه فرصت قابل توجهی پایین درگیر در نگهداری دارایی بدون بهره ای مانند طلا سود ببرد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار