آیا دلار کاهشی خواهد شد؟

از روز های گذشته قیمت دلار همچنان در حال ادامه دادن به نوسانات خود در محدوده 24 هزار تومان بده و هیچ روند کاهشی یا افزایشی جدی را از خود نشان نداده است.

به گزارش بنکر (Bankerدولت به مذاکرات برجامی امیدوار است و انتظار دارد با لغو تحریم‌ها، افت دلار شدت بگیرد، در صورتی که اگر امید به لغو تحریم‌ها وجود نداشت، مقامات دولتی به‌صورت چند باره وعده دلار زیر ۲۰ هزار تومان را مطرح نمیکردند لذا روند کاهشی خواهد شد

اما از طرف دیگر اظهارات سخنگوی دولت خوش‌ بینانه بوده و دلار برای افت قیمت، با دشواری‌ های زیادی رو‌بروست. اگر مذاکرات بزودی به نتیجه نرسد، دلار افزایشی خواهد شد.

همتی قبلا گفته بود که میانگین درآمد ارزی بانک مرکزی ۴۵ میلیارد دلار هست، ولی دیشب که دیگر آن جایگاه را ندارد گفت که این درآمد به ۵ میلیارد در سال کاهش یافته است. او از کاهش شدید صادرات نفت کشور و افزایش کسری بودجه نیز سخن گفته لذا افت دلار دشوار خواهد بود.

روز گذشته نوسان گيران به علت اينكه كانديداها مجددا (مانند مناظره اول) در مناظره دوم عصر دیروز نیز از مذاكرات و لغو تحريم ها به صورت جدی چيزي نگفتند و اينكه آمريكا ميگويد حتی در صورت احیای برجام صدها تحریم علیه ایران باقی خواهد ماند، شب گذشته دلار پشت خطي به سمت ٢۴۲۰۰ حرکت کرد.

روز گذشته با وجود آمارهای اقتصادی جهان که افت ۶ دلاری اونس را به همراه داشت تا به عدد ۱۸۹۴ برسد و تقویت دلار در ورود به مرز ۲۴۰۰۰ توانستند سکه را در کانال ۱۰۸۰۰ حفظ کنند.

اونس امروز و به خصوص پنجشنبه این هفته فاندهای فراوانی دارد که می تواند پرنوسان گردد، سکه که کماکان در کانال حمایتی ۱۰۸۰۰ قراردارد با بیش از ۱۰۰ هزار تومان حباب همراه است.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار