شماره شبا تهران شارژ

آیا دلار صعودی باقی خواهد ماند؟

از روز های ابتدایی هفته، قیمت دلار حرکت صعودی خود را آغاز کرده و همچنان در حال افزایش است. با وجود آغاز مذاکذات برای برجام، قیمت دلار همچنان صعودی باقی مانده است.

به گزارش بنکر (Bankerبرخی از کارشناسان معتقدند دلار رشد زیادی را تجربه کرده و ظرفیت افزایش بیشتر را ندارد و به کانال 24500 تومان باز خواهد گشت. حواله درهم نیز‌ با احتیاط حرکت می کند.

برای کاهشی شدن دلار، درهم باید به زیر کانال 6850 تومان بازگردد ولی در معاملات پشت خطی در جریان نشست اتریش جنب و جوش زیادی وجود داشت ولی خبری از رفتار هیجانی در بازار نبود و این هیجانات باعث گردید تا دلار کاهش سابق خود را پس بگیرد.

لذا در صورتی که قرار باشد، دلار دچار ریزش شود، این اتفاق از پشت خط‌ ها آغاز خواهد شد و برای کاهشی شدن دلار احتمالا امروز چهارشنبه جلسه FATF مجمع نیز کنسل خواهد شد.

اما از طرف دیگر روز گذشته بیشتر معامله ‌گران حاضر نبودند که اقدام به فروش دلار خود کنند تا خروجی نشست اتریش مشخص شود با این حال در صورتی که خبر مثبتی از لغو تحریم ها از مذاکرات جمعه وین منتشر نشود، دلار با سرعت بیشتری به روند افزایشی ادامه خواهد داد.

ضعف دلار تهران نیز افت حجم حواله درهم هست و تا درهم نتواند وارد کانال 7000 تومان گردد اتفاق تثبیت شده ای برای دلار رخ نخواهد داد.

هیجانات معاملات پشت خطی در جریان نشست اتریش دلار را وارد کانال 25200 تومان کرد و معامله ‌گران باتجربه در صورت کاهشی شدن دلار اجازه نخواهند داد که تازه واردها بتوانند در قیمت های بالا اقدام به فروش کنند و به همین خاطر پس از ساعت کار رسمی بازار در معاملات پشت خطی حضور دارند.

منبع: tala

1 دیدگاه
[1] سید جواد - 00/01/19 پنجشنبه 00:52
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار