آیا دلار دوباره صعود خواهد کرد؟

دلار آمریکا که در اوایل هفته کاهش نسبتا قابل توجهی را از خود نشان داده بود در روز گذشته قیمت آن برای بار دیگر روندی افزایشی به خود گرفت. این روند افزایشی تا امروز نیز ادامه یافت.
٠٣ دی, ١٣٩٩ چهارشنبه ١١:۴٠
کد خبر: ٢۶٨۴٣٢

به گزارش بنکر (Bankerهم اکنون قیمت دلار آمریکادر صرافی ملی 25,680 تومان می باشد که طی دو مرحله از صبح امروز 130 تومان افزایش قیمت داشته است.

برخی از کارشناسان بازار دلار معتقدند که ادامه مذاکرات برجام از یک طرف و تا زمانی که قیمت دلار زیر محدوده 25,800 تومان قرار دارد باعث می شود تا هیچ تقاضای جدیدی وارد بازار نشود.

این موضوع باعث شده تا سطح تقاضا در بازار تا اندازه‌ای افت کند که در نتیجه قیمت ها در معاملات نقدی توانایی زیادی برای رشد ندارند. کاهش تقاضا حتی باعث شده است که نرخ حواله‌ای درهم نیز عقب بیافتد.

می توان پیش بینی کرد که با تصویب لوایح مورد نیاز گروه ویژه اقدام مالی و آغاز مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، سیر کاهش قیمت‌ها تندتر خواهد شد.

به نوشته سایت tala، برخی دیگر از کارشناسان نیز بر این اعتقادند که دلار در روزهای اخیر توانسته است سطح 25,500 تومان را حفظ کرده و حفظ این سطح به معنای آن است که بازار توان افت بیشتر قیمت ها را ندارد.

این دسته از کارشناسان معتقدند که بزودی با ورود جدید تقاضا به بازار، دلار برای بار دیگر به کانال 26 هزار تومان بازخواهد گشت.

این عده از کارشناسان معتقدند که تقاضای دلار در فصل زمستان به طور معمول افزایش می یابد که این موضوع می تواند به معنای افزایش دوباره قیمت طلا باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار