آیا دلار ارزان می شود؟/تحلیل روزانه سکه

یکی از عمده‌ترین دلایل توقف طلا در روز گذشته افزایش شاخص دلار بود.

به گزارش بنکر (Bankerانتشار داده‌های اقتصادی امیدوارکننده آمریکا در هفته گذشته از جمله کاهش نرخ بیکاری آمریکا بود. با کاهش حجم بسته‌های انبساطی روند پول تزریقی به اقتصاد آمریکا کاهش پیدا خواهد کرد و احتمالا روند کم‌ارزش‌تر شدن دلار متوقف خواهد شد. این موضوع به روند ماه‌های آینده اقتصاد آمریکا بستگی دارد. از طرفی بسته‌های محرک اقتصادی تاکنون یکی از پشتوانه‌های صعود قیمت طلا بوده و در صورت تجدیدنظر مقامات فدرال رزرو، طلا این پشتوانه قیمتی خود را از دست خواهد داد.
مرز حمایتی ۲۱ دلار تبدیل به هسته سخت نرخ ارز شده ؛ چراکه روز دوشنبه، برای دومین بار در ۲۰ روز گذشته، هنگام برخورد به آن مورد حمایت معامله‌گران قرار گرفت. بازیگران ارزی یکبار دیگر در تاریخ ۳۱ تیرماه اجازه ندادند که قیمت به زیر مرز یادشده برود. پیش‌خور شدن خبر گشایش اقتصادی، اصلاح قیمت پس از ۲ هزار تومان افت و رشد نرخ حواله درهم، از جمله عواملی بودند که از برگشت افزایشی نرخ ارز حمایت کردند


آیا دلار ارزان می شود؟

برخورد دلار به کف و حمایت ابتدای کانال ۲۱ موجب شد که روند دلار تغییر کند. زمانیکه بازار طی یک روز بالای ۲ هزار تومان از ارزش خود را از دست بدهد، طبیعی است که در روزهای بعد کمی قیمت تعدیل شود.رشد نرخ حواله درهم و حمایت از این ارز در مرز ۶ هزار تومانی منجر به افزایش خریدها در بازار ارز داخلی شد.

براساس گزارش سایت طلا، روز گذشته قیمت حواله درهم نه تنها بالای مرز ۶ هزار تومانی باقی ماند، بلکه در اواسط روز عمدتا بالای محدوده ۶ هزار و ۱۰۰ تومانی مورد معامله قرار گرفت. با این سطح از قیمت حواله درهم، ارزش دلار در ایران می‌توانست بیشتر از ۲۲ هزار و ۳۵۰ تومان باشد.

زمانیکه قیمت دلار با نرخ حواله درهم مطابقت ندارد، نشان میدهد که عرضه ارز در بازار داخلی زیاد است یا اینکه معامله‌گران همچنان نسبت به بالا رفتن قیمت محتاط هستند.گشایش اقتصادی وعده داده شده توسط روحانی که به نظر می‌رسد فروش نفت به‌صورت اوراق باشد، چندان مورد توجه معامله‌گران ارزی قرار نگرفت و همین عامل موجب شد که کمی هیجان‌های فروش در بازار کاهش پیدا کند.در روز دوشنبه اثر این اخبار کاهش یافته بود و وعده فروش نفت به‌صورت اوراق نیز چندان برای خریداران هراسناک نبود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار