آیا دلار ارزان می شود؟

بازار ارز در سومین روز هفته، همچنان در صرافی های بانکی شاهد نوسان در مرز کانال ۱۳ هزار تومانی دلار می باشد.

به گزارش بنکر (Banker)،  هرچند روز گذشته شاهد افزایش نرخ دلار در بازار آزاد به رقم ۱۳۳۰۰ تومان نیز بودیم. این در حالی است که امروز بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرده است که بر اساس آن نرخ ۱۵ ارز مانند یورو و پوند افزایش و قیمت ۲۱ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
این روزها شاهد نوسانات زیادی در بازار دلار و ارز هستیم. روز گذشته دلار ابتدا صعود داشت اما قیمت به سمت پایین بازگشته و گپ قیمتی ایجاد شده را پر کرد.
روز گذشته قیمت دلار ابتدا صعود داشت و بسیاری بر این باور بودند که دلار سعی در شکست کانال ۱۳ هزار تومان دارد اما بعداز ظهر و حوالی ساعت ۴ شاهد بازگشت قیمت تا نرخ ۱۳۱۸۰ تومان بودیم.
نوسان گیری معامله گران و سفته بازان را میتوان از دلایل صعود ابتدایی نرخ روز در ابتدای سال دانست.
دلار در حال نوسان در الگوی مثلثی بر روی چارت می باشد. در صورت شکست سطح ساپورت الگو و سطح ۱۳۰۳ انتظار نزول بیشتر قیمت تا سطح ۱۲۹۳۰ و پس از آن ۱۲۸۸۰ خواهیم بود.
با توجه به نوسانات شکل گرفته در الگوی RSI (شاخص قدرت نسبی) برای دوره های پیش رو نوسان بین سطوح ۱۲۹۸۰ تا ۱۳۱۳۰ پیش بینی میشود.
بازار در انتظار ریزش قیمت دلار در اواخر هفته جاری خواهد بود.

به نوشته سایت tala درهم دیروز با 40 تومان کاهش در 3580 کلوز خورد و بازارهای موازی را هم کاهشی کرد و درصورت شارژ بازار تا 3490 هم آمادگی نزول دارد ولی امروز دوشتبه روز حوالجات هست و درصورت تقویت درهم و ورود مجدد به کانال 3600 میتواند بعد از عبور از مقاومت مهم 3610 به اعداد بالاتر دسترسی یابد . درهم مدتهاست بدنبال تثبیت در اعداد 3690 و حتی 3710 هست که تاکنون به این رقم دسترسی نیافت . با توجه به شرایط بازار ممکن است بازارساز فردا ( سه شنبه) را با کاهش آغاز کند که نقش درهم در این روز تعیین کننده هست.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار