آیا اکنون زمان خرید طلاست؟

در روز گذشته شاهد سقوط شدید قیمت طلا بر اثر خبر موفقیت در تولید واکسن کرونا بودیم که باعث شد تا قیمت طلا یک ریزش بسیار کم سابقه داشته باشد. اما در پایان دیروز و امروز صبح طلا بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کرد.

به گزارش بنکر (Bankerتولید واکسن کرونا سه پسامد مهم داشت و خبر آن توانست حدود 5 درصد از قیمت طلا را کاهش دهد. در ادامه این سه پسامد مهم را به شما خواهیم گفت.

اولین پسآمد آن به پایان رسیدن دوران همه گیری ویروس کرونا است که نوید دهنده افق جدیدی در زندگی تمام مردم جهان به شما می آید.

اتفاق مهم بعدی کاهش تقاضا برای بسته محرک مالی می باشد. مهم ترین دلیل بالا رفتن قیمت طلا پس از پیروزی دموکرات ها امید برای تصویب یک بسته بزرگ محرک مالی بود اما اکنون که خطر کرونا بسیار کمتر به نظر می رسد انتظار می رود که بسته کرونا بسیار کوچک تر از آن چیزی که تصور می شد باشد.

و آخرین پسآمد خبر تولید واکسن کرونا، دورنمای بهبود اقتصادی است. دور نمای بهبود اقتصادی می تواند باعث کاهش نقش طلا به عنوان پناه گاه امن بوده و سرمایه گذاران را به سمت بازار های ریسک پذیر سوق دهد.

با فروکش کردن جو روانی ناشی از تولید واکسن کرونا در امروز طلا سعی کرد که بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند و در حال بازگشت به سمت 1900 دلار است.

در این میان خبر هایی مبنی بر شکست واکسن کرونای چین نیز به گوش می رسد که باعث شده تا بازگشت نسبی طلا را ساده تر بکند.

بسیار بعید است که طلا فضایی برای سقوط های بیشتر فراهم کند. از نظر فنی مهم ترین مقاومت طلا نقطه 1887 دلار بوده و پس از آن نقطه 1902 دلار خواهد بود.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار