شماره شبا تهران شارژ

آیا افزایش قیمت ها به پایان رسیده؟

همراه با باز شدن بازار های جهانی از صبح امروز انس طلا نتوانست تغییر زیادی در قیمت خود ایجاد کند و در این بین دلار نیز حرکت صعودی چندانی از خود نشان نداد که در نتیجه ان سکه و طلای تهران به حرکت نزولی خود ادامه دادند.

به گزارش بنکر (Bankerدر لحظه نوشتن این متن هر دلار تهران در صرافی ملی 24,850 تومان به فروش می رسد، انس طلا 1850 دلار قیمت داشته و هر سکه طرح جدید 11 میلیون تومان قیمت دارد.
کارشناسان پیش بینی می کنند که اگر انس جهانی توانی برای افزایش قیمت ها نداشته باشد، سکه توانایی لازم را برای باقی ماندن در کانال 11 میلیون تومان نخواهد داشت و برای بار دیگر وارد کانال 10 میلیون تومان خواهد شد.

برخلاف پیش بینی ها دلار حرکت صعودی چندانی را از خود نشان نداد و مهم ترین دلیل آن را می توان اخبار امیدوار کننده نسبت به آزاد شدن دارایی های ایران در کره جنوبی دانست.

از طرف دیگر با تقویت ارزش شاخص دلار و افزایش بازده خزانه داری ایالات متحده انس طلا نیز تمایل چندان زیادی برای افزایش قیمت ها از خود نشان نداده و باعث شده است تا سکه و طلای ایران روند کاهشی خود را ادامه دهند.

هرچند کارشناسان معتقدند که طی هفته های آینده قیمت انس طلا روندی افزایشی خواهد داشت که در صورتی که این اتفاق بیافتد می توان انتظار داشت که برای بار دیگر سکه نیز بتواند به سطوح بالای 12 میلیون تومان برسد.

البته اگر طی روز های آینده و با به قدرت رسیدن بایدن در ایالات متحده دلار سقوط بیشتری را تجربه کند، حتی با وجود رشد انس طلا نمی توان انتظار صعودی زیادی از قیمت طلا و سکه داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار