شماره شبا تهران شارژ

آیا افت ارزش دلار، طلا را گران می کند؟

با شروع امروز و باز شدن بازار های جهانی طلا برای بار دیگر در معرض تغییر قرار خواهد گرفت. در این میان ارزش دلار همچنان نزولی بوده و برخی معتقدند که این موضوع باعث شده تا قیمت طلا افزایش یابد.

به گزارش بنکر (Bankerهمراه با باز شدن بازار جهانی، مشاهده کردیم که انس تغییر چندانی از خود نشان نداده و هنوز در مرز 1870 دلار به سر می برد. در لحظه نوشته شدن این خبر هر انس طلای جهانی 1869 دلار می باشد که نسبت به آخر هفته گذشته تغییری نداشته است.

در جهان اتفاقات مختلفی در حال افتادن است که بر روی قیمت طلا تاثیر دارند. یکی از مهم ترین آنها قطعی شدن ریاست جمهوری جو بایدن در ایالات متحده بوده و بازشماری رای ها چندان تغییری در پیروزی بایدن ایجاد نکرده است. این موضوع می تواند به طور کلی به نفع طلا تمام شده و قیمت آن را افزایش دهد.

اما در اروپا مسئله برگزیت یا همان جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا در حال حل شدن بوده و این موضوع می تواند بر روی بهبود بازار ها تاثیر گذار باشد و قیمت طلا را کاهش دهد.

تولید واکسن کرونا نیز دیگر عامل فشار بر روی قیمت طلا می باشد. مقامات اعلام کردند که دولت انگلستان در همین هفته تولید واکسن را تایید کرده و مجوز های لازم را به آن می دهد.

اما با وجود همه این موارد هنوز شاهد یک سقوط شدید در قیمت طلا نیستیم. شاید مهم ترین دلیل آن را بتوان کاهش ارزش دلار آمریکا دانست.

چرا که طلا نیز مانند هر کالای دیگری با کاهش ارزش پول قیمت بالا تری را تجربه می کند. این مورد درباره طلا حتی شدید تر نیز می باشد چرا که کالایی حساس به نوسانات پولی است.

فعلا به دلیل فشار های موجود نمی توان انتظار افزایش قیمت طلا را داشت اما در بلند مدت و با کاهش ارزش دلار شاهد افزایش قیمت طلا خواهیم بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار