آمار عجیب از فروش اموال مازاد بانک ها

وزیر اقتصاد با بیان این که تنها 10 درصد از اموال مازاد بانک ها متقاضی داشته است، افزود: فقط حدود یک سوم تسهیلات پرداختی بانک ها جدید بوده و بقیه امهال تسهیلات پیشین بوده است.

به گزارش بنکر (Banker فرهاد دژپسند در جلسه هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به وضعیت نظام بانکی و تامین مالی از طریق بانک و بورس، گفت: بانک‌ها عزم جزم دارند که دارایی مازاد اعم از بنگاه و سهام را عرضه کنند، بر این اساس سامانه جدیدی برای این کار طراحی شده است، اما 10 ماه از زمان رونمایی آن می‌گذرد و تنها 10 درصد تقاضا برای خرید اموال مازاد بانک‌ها داشتیم، پس فعالان اقتصادی بیایند و این اموال را بخرند، ما هم حاضریم که موانع را برطرف کنیم.

دژپسند درباره کسری بودجه 140 هزار میلیاردی دولت گفت: این برآورد وزارت اقتصاد نیست، بلکه ما معتقدیم کسری بودجه زمانی است که حساب دولت بسته شده و مصارف به منابع پیشی بگیرد، اما پیش بینی عدم تحقق چیز دیگری است که اگر همزمان با طراحی منابع جدید و اصلاح ساختار برای مدیریت هزینه نشود، کسری بودجه را رقم می‌زند.

وزیر اقتصاد گفت: افزایش درآمد مالیاتی از طریق فشار به مودیان خوش حساب محقق نخواهد شد این در حالی است که در صورت پرداخت زودهنگام مالیات سال بعد توسط مودیان مالیاتی به ازای هر ماه 5/1 درصد پاداش مالیاتی دریافت خواهند کرد، ضمن این که این پاداش در مجموع یک سال، ۳ واحد درصد از سود بانکی هم بیشتر است.

وی از پرداخت تسهیلات ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی بانک ها در سال گذشته خبر داد و گفت: از این رقم تنها ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید و بقیه آن تمدید و امهال مطالبات برای کمک به بخش خصوصی و تولید بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار