شماره شبا تهران شارژ

آغاز افزایش قیمت طلا در کریسمس

چرا تحلیل گران بر این باورند که افزایش قیمت دلار تا 1.500 دلار در کریسمس، ابتدای این موج افزایش است؟

به گزارش بنکر (Banker)، طی چند هفته اخیر، قیمت طلا افزایش خود را آغاز کرده و با افزایشی 35 دلاری، تنها طی سه روز گذشته 2.5 درصد رشد داشته است. طی چهار هفته اخیر، یعنی از آغاز ماه دسامبر، این فلز زرد 4 درصد سود داشته است.

با این که موج افزایش قیمت ها در کریسمس، قیمت طلا را به بالای 1.500 دلار رسانده است، و در زمانی که این فلز گران بها در میان تنش های اقتصادی سال جاری همچنان به خوبی معامله می شود، تحلیل گران بر این باورند که طی ماه های پیش رو ارزش این دارایی به مراتب افزایش خواهد یافت.

 

طلا می تواند بالاتر رود؟

بنابر گزارش بلومبرگ در اوایل ماه دسامبر؛ عملکرد بی نظیر طلا در سال 2019  را می توان نتیجه جنگ تجاری میان آمریکا و چین، سیاست های پولی که دارایی های دیگر را هدف قرار می دهند و خرید فلزات توسط بانک مرکزی دانست، که همگی نویدگر ادامه روند صعودی نمودارهای طلا در آینده می باشند.

بلک راک، بزرگترین مدیر سرمایه جهان، پیرامون افزایش نگرانی ها در خصوص تغییرات منفی در اقتصاد جهانی،  پیشنهاد می کند که شمش به عنوان تضمین سرمایه در آینده، همچنان باید حفظ شود.

همچنین دو موسسه مالی تحت عناوین UBS Group AG و Goldman Sachs Group Inc. با در نظر گرفتن نوسانات اقتصادی و چشم انداز سیاسی به ویژه با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020، بر این باورند که بهای هر انس طلا در سال های پیش رو به راحتی به 1.600 دلار خواهد رسید.  

تحلیل گرانی نظیر مایک مکگلون از بخش اطلاعات بلومبرگ بر این باور است که رشد طلا به نفع بیت کوین خواهد بود، چرا که از هم جدا می باشند و شاخصه های یکسانی دارند.

 

موانع موجود برای فلزها

معامله گران و تحلیل گران برای فلزات روندی صعودی پیش بینی می کنند، ولی بر این باورند که طلا به زودی با برخی موانع روبرو خواهد شد.

یکی از این موانع، همانطور که دونالد ترامپ به آن اشاره کرد،حرکت جنگ تجاری آمریکا و چین به سوی دستیابی به یک توافق نامه است. هنوز مشخص نیست که آیا توافقی قطعی حاصل خواهد شد یا خیر ولی تنش ها میان این دو کشور فروکش کرده است.

به نوشته سایت tala، مانع دیگر، به عقیده استفان اینز از شرکت AxiTrader فقدان سیاست مناسب از سوی فدرال رزرو است. "بدون سیاست مناسب، احتمال افزایش بیشتر قیمت طلا بعید به نظر می رسد. اما آنچه واضح است این است که بازار سعی دارد وارد بازه قیمتی بالاتری شود."

می بایست بر این امر تاکید کنیم که طلا در روند افزایش قیمت ریسک پذیر، کمتر از حد انتظار عمل می کند، و مثال آن را می توان سود 36 درصدی NASDAQ 100  و رشد 100 درصدی بیت کوین دانست.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار