آرامش قبل از طوفان بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر جایی در نزدیکی ۲۱٬۰۰۰ دلار در نوسان است و اگر بتواند این مقاومت کلیدی را به‌طور کامل پشت سر بگذارد، آن وقت می‌توانیم به شروع یک روند صعودی تازه در کوتاه‌مدت امیدوار باشیم.
٣١ خرداد, ١۴٠١ سه شنبه ١٢:۴٧
کد خبر: ٢٧٣٧٣۶

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین پس از سقوط تا کف ۱۷٬۶۰۰ دلاری در ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) یک اصلاح صعودی را آغاز کرد که با شکسته‌شدن مقاومت‌های ۱۸٬۵۰۰ و ۱۹٬۰۰۰ دلاری همراه بود.

در ادامه، قیمت از مقاومت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی نیز عبور کرد. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۲۲٬۹۵۱ دلار تا کف ۱۷٬۶۰۰ دلاری تنظیم شده است. میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر) و یک خط روند صعودی هم در نزدیکی ۲۰٬۰۰۰ دلار مقاومتی را تشکیل داده‌ بودند که با جهش قیمت به سطوح بالاتر این مقاومت‌ها نیز پشت سر گذاشته شدند.

خریداران اکنون بالای سطح ۲۱٬۵۰۰ دلار برای حفظ موقعیت و دستاوردهای اخیر خود تلاش می‌کنند و فاصله چندانی با سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی ندارند. نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در سطح ۲۰٬۸۰۰ دلار قرار دارد و ۲۰٬۹۰۰ و ۲۱٬۰۰۰ دلار مقاومت‌های بعدی بیت کوین هستند.

بور کامل قیمت از مقاومت ۲۱٬۰۰۰ دلاری می‌تواند راه را برای جهش تا سطح ۲۱٬۸۰۰ دلار هموار کند. ادامه روند صعودی هم ممکن است به رشد بیت کوین تا سطح ۲۲٬۲۰۰ دلار منجر شود.

در مقابل، اگر بیت کوین در عبور از مقاومت ۲۱٬۰۰۰ دلاری ناموفق ظاهر شود، انتظار می‌رود قیمت جایی در نزدیکی ۲۰٬۲۷۵ دلار حمایت شود.

حمایت کلیدی بعدی سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. گفتنی است شکسته‌شدن این حمایت‌های می‌تواند خطر سقوط قیمت تا سطح ۱۸٬۸۰۰ دلار را نیز افزایش دهد.

گفتنی است شکسته‌شدن حمایت ۲۵٬۰۰۰ دلاری می‌تواند قیمت را در کوتاه‌مدت تا ۲۳٬۵۰۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال از دست دادن شتاب خود در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۲۰٬۲۷۵ و ۲۰٬۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۰٬۹۰۰، ۲۱٬۰۰۰ و ۲۲٬۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

*محمد‌امین علی‌یاری


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار