۳ عامل مهم برای ادامه پرواز قیمت طلا

بسیاری از تحلیل گران معتقدند طلا در روزهای آینده رشد قیمتی بیشتری خواهد داشت.

به گزارش بنکر (Banker)، در اینجا به سه دلیل اشاره می کنیم که نشان می دهد روند صعودی قیمت طلا به همین منوال ادامه پیدا می کند، دست‌کم در کوتاه مدت. 

 

۱/ تشدید شیوع کرونا
پیشروی بی حد و حساب قیمت طلا می تواند با افزایش موارد ابتلا به ویروس ووید۱۹ ادامه یابد. این روزها هند، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر شاهد افزایش مبتلایان به کرونا هستند. دو کشور هند و آمریکا روز جمعه یک رکورد را در تعداد موارد مبتلا ثبت کرده اند. 

طلا یک دارایی امن محسوب شده و از ماه فوریه و در پی افزایش ابتلا به کووید۱۹ ، سرمایه گذاران بیش از پیش به دنبال خرید طلا می روند. در صورتی که این روند ابتلا متوقف نشده و به همین شدت ادامه پیدا کند، طلا در هفته های آینده قله های قیمتی بیشتری را فتح می کند. در حالی که پیش بینی روند قیمت طلا در طولانی مدت، دشوار است ، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که این روند مستحکم و مداوم است. جو اقتصادی و ژئوپلیتیکی دنیا همچنان پشتیبان سرمایه گذاری طلا است. 

نرخ بهره پایین و فضای اقتصادی ضعیف در سطح جهان نیز محرک مناسبی برای قیمت طلا است.

 

۲/ گزینه‌های محدود سرمایه‌گذاران
سرمایه گذاران در تمامی کشورها گزینه های چندانی برای انتخاب هدف سرمایه گذاری مطلوب و سودآور ندارند.  از طرف دیگر ، سپرده های ثابت و سایر سرمایه گذاری های با بهره ثابت، موجب بازده بسیار ضعیفی می شوند. با افزایش آلودگی های Covid-19 و همچنان زمزمه های تولید  واکسن این ویروس، کاملا بدیهی است که روند صعودی بهای طلا ادامه داشته باشد. 

علاوه بر این، نقدینگی بی حدوحصر نیز زمینه ای برای افزایش قیمت طلاست.  نرخ بهره پایین و نقدینگی فراوان ، طلا را در یک نقطه شیرین قرار می دهد.در حال حاضر نقدینگی فراوان، افزایش موارد Covid-19، نرخ بهره پایین یا منفی و بازده ضعیف از سایر سرمایه گذاری ها، طلا را به انتخاب خوبی تبدیل کرده است. 

 

۳/ ورود به ETFهای طلا
تمایل افراد برای ورود به این صندوق های قابل معامله با پشتوانه طلا برای هفتمین ماه متوالی جریان مثبت خود را به ثبت رسانده و با افزودن ۱۰۴ تن طلای جدید در ماه ژوئن -معادل ۵.۶ میلیون دلار آمریکا ـ سطح دارایی های جهان را به قله تازه ۳۶۶۶ تنی رسانده است. 

جریان شدید ورود به ETFهای طلا رکود جدیدی ایجاد کرده که به احتمال زیاد زمینه ای برای افزایش قیمت طلاست.

منبع: goodreturns/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار