۳ دلیل برای تداوم روند صعودی قیمت طلا

بهای طلا در اوایل ماه مارس و در پی هراس ناشی از شیوع کووید ۱۹ دچار کاهش شد. از آن زمان به بعد، این روند تغییر کرده و این فلز زرد در حال شکستن سقف‌های صعودی است که از سال ۲۰۱۲ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش بنکر (Banker به نقل از اف‌ایکس امپایر، رفتاری که قیمت طلا در نخستین روزهای ماه مارس از خود نشان داد معامله گران این فلز باارزش را شگفت زده کرد. فلز درخشان و محبوب بازار غالبا در زمان وجود عدم اطمینان وارد عمل می شود. در زمان حال و در شرایطی که تهدید کرونا بیشتر می‌شد طلا نیز دچار تحولی بزرگ شد.

نویسنده ادامه داد:‌ قیمت طلا و دلار از دیرباز رابطه معکوس با یکدیگر داشتند. این واقعیت که فلز زرد می تواند همراستا با قوی‌تر شدن دلار، حرکت کند نخستین دلیل من برای طلایی‌تر شدن طلاست. نکته دیگر در این زمینه، همبستگی معکوس میان قیمت طلا و سهام است. این دو دارایی معمولا در یک مسیر حرکت نمی کنند. ما شاهد یک واگرایی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بودیم و هم شاخص S&P 500 و هم قیمت طلا در این بازه زمانی سوددهی داشتند.

براساس گزارش سایت tala، همین اتفاق یک بار دیگر افتاد؛ ما شاهد هستیم که شاخص S&P 500  و بهای طلا هر دو در اواخر مارس در یک مسیر حرکت کردند. تفاوت بزرگ در این دو اینجاست که طلا در هنگام تنظیم نوسانات، عملکرد فوق العاده ای دارد. و این در حالی است که شاخص سهام هنوز تلاش می کند خود را به سود ۲۲ درصدی برساند.
دلیل دوم اینکه، به اعتقاد من فلزات گرانبها عرصه بهتری برای رشد قیمت دارند. آخرین و اصلی ترین دلیلم برای انتظار صعود هرچه بیشتر بهای طلا نیز این است که صندوق های معامله ای معادن طلا (GDX) در حال ارائه سیگنال هایی مبنی بر شکست فنی هستند.

GDX از بالاترین سطح افقی نزدیک به ۳۲ دلار عبور کرده که در سال ۲۰۱۶ و در اوایل سال جاری آن را پایین تر نگه داشته بود. در نتیجه همین وضعیت، EFT در یک هفته اخیر به شکستی بی سابقه در هفت سال گذشته خود رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار