کاهش ارزش دلار و طلا در بازار

به طور معمول همراه با کاهش ارزش دلار قیمت طلا افزایش یافته و ارزش آن بالا می رود اما در شرایط کنونی ارزش هر دو کاهش یافته و در حال حرکت به کاهش بیشتر نیز می باشند.

به گزارش بنکر (Bankerدلار در حال حاضر در حال تجربه پایین ترین ارزش خود در زمان های اخیر می باشد که این اتفاق بر اثر بحران اقتصادی به وجود آمده بر اثر ویروس کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن به وجود آمده است.

در این شرایط قیمت طلا با کاهش ارزش دلار بالا رفته و به طور کلی دارایی های امن روندی صعودی را از خود نشان می دهند. اما در شرایط فعلی بازار قیمت طلا نیز در حال کاهش می باشد.

هر انس طلا جهانی در این لحظه 1952 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته 18 دلار کاهش را نشان می دهد. دلیل این کاهش قیمت می تواند از بین رفتن هیجان زدگی برای خرید طلا در روز های گذشته باشد.

به نظر می رسد سطح تقاضا برای خرید طلا در کاهش بوده و این دلیل اصلی کاهش قیمت امروز طلا است. هرچند باید در نظر داشت که کارشناسان معتقدند این کاهش ارزش دلار و دیگر شرایط موجود در نهایت به کمک طلا آمده و باعث رشد آن خواهند شد.

این احتمال وجود دارد که به واسطه دلایل موجود طلا تا پایان روز قیمت از دست رفته خود را جبران کرده و شروع به افزایش کند که این می تواند فرصت بسیار خوبی را برای خرید طلا فراهم آورد.

 اگر به شاخص های فنی قیمت طلا نگاه کنیم متوجه می شویم که این فلز در قیمت 1981 دلار دارای یک مقاومت کلیدی و در قیمت 1947 دلار دارای پشتیبای است و در صورت سقوط بیشتر به 1935 دلار خواهد رسید.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار