چگونه برای دریافت وام ازدواج ثبت‌نام کنیم؟

شاید شما هم تماس‌های تلفنی عجیب و غریبی دریافت کرده باشید. کسی که آن طرف خط گوشی را دستش گرفته، می‌گوید می‌تواند به ازای دریافت مبلغی، نامتان را در فهرست دریافت‌کنندگان وام ازدواج بگذارد.

به گزارش بنکر (Banker)،  ماجرا به تماس‌های تلفنی ختم نمی‌شود. برخی سایت‌ها هم خودشان را به عنوان واسطه‌هایی برای دریافت وام ازدواج معرفی می‌کنند. کار به جایی رسیده که بانک مرکزی در صفحه اصلی سامانه ثبت‌نام وام ازدواج صراحتا از این سایت‌ها اسم برده و هشدار می‌دهد سامانه ثبت نام وام ازدواج، «هیچگونه ارتباطی با وب سایت کندو و سایر سایت‌های فعال در این زمینه ندارد و متقاضیان می‌توانند بطور مستقیم نسبت به ثبت نام خود در سامانه اقدام کنند.»

برای اینکه بدون واسطه برای دریافت وام ازدواج اقدام کنید، کافی است خودتان وارد سامانه وام ازدواج بانک مرکزی به نشانی ve.cbi.ir شوید. مراحل کار به این صورت است که بعد از مطالعه شرایط و دستورالعمل دریافت وام ازدواج، به صفحه ثبت نام می‌روید و با وارد کردن اطلاعاتتان کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافت می‌کنید. اطلاعات وارد شده برای تایید به سازمان ثبت احوال می‌رود و بعد از طی شدن مراحل اداری، شعبه دریافت وام تعیین می‌شود. اگر ظرف مدت ۱۲ روز کاری به شعبه مورد نظر مراجعه نکنید، از سامانه بانک مورد نظر حذف می‌شوید و باید دوباره ثبت نام کنید. از زمان مراجعه‌تان به شعبه اعلام شده، تا ۴۵ روز وقت دارید که مدارکتان را تکمیل کنید. در این بازه می‌توانید دنبال ضامن بگردید. اگر این فرصت ۴۵ روزه هم از دست برود، مجددا می‌توانید برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کنید. چراکه هیچ محدودیتی در تعداد دفعات ثبت نام وجود ندارد.

مدارک لازم برای دریافت وام ازدواج، عبارت است از اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه زوج‌ها و ضامن‌ها، اصل و کپی کارت ملی زوج‌ها و ضامن‌ها، کد پستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوج و کد رهگیری ۱۰ رقمی که در زمان ثبت نام دریافت کرده‌اید. اگر کد رهگیری را گم یا فراموش کرده باشید، می‌توانید با مراجعه مجدد به سامانه وام ازدواج، آن را بازیابی کنید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار